Shazam, daha fazla müzik özelliği ve geliştirilmiş bir büyüteç ile gelen iOS 14.2 beta sürümü

Shazam, daha fazla müzik özelliği ve geliştirilmiş bir büyüteç ile gelen iOS 14.2 beta sürümü

14.2 kapak.jpg

Son günlerde, elma iOS 14.0 sürümünü piyasaya sürdü iPhone aylar sonra kullanıcılar. Şimdi şirket, geliştiricilere yeni iOS 14.2 beta sürümünü yayınladı, peki bu sürüm üzerinde ne çalışıyorlar?

MacRumors’a göre, en son güncelleme Kontrol Merkezinde Shazam olan Müzik Tanıma kontrolünü tanıtacak. Bu özelliği ile kullanıcıların etraflarında çalan müziği tanımalarına yardımcı olabilir. Müzik tanındığında, ekranda bir bildirim açılır, böylece kullanıcılar sadece üzerine dokunabilir ve müziği Apple Music’te çalabilir.

elma müziği.png

Bu özelliği kullanmak için, kullanıcılar bunu Kontrol Merkezine veya Ayar’a ekleyebilir ve ardından Shazam simgesine dokunmaları yeterlidir. Bu, bir şarkı aramak için Shazam uygulamasına tıklamamız gereken son seferin aksine, herhangi bir müzik aşığının hayatını daha kolay ve rahat hale getirecektir.

Bunun üzerine Apple, Kontrol Merkezi ‘Şimdi Yürütülüyor’ widget’ına Apple Music önerisi olan başka bir müzik özelliği de ekledi. Bu özellik için kullanıcılar hangi şarkının aktif olmadığını kolaylıkla görebilirler. Bunun yanı sıra, medya kontrolü, kullanıcıların hoparlörler veya Apple TV’ler gibi AirPlay’e bağlı cihazları kontrol etmesine ve görmesine izin verecek şekilde güncellenecektir.

müzik çalar.png

büyüteç.png

Öte yandan Büyüteç uygulaması özelliği ‘Kişi Tespiti’ ile güncellenecek ve insanların ne kadar uzakta olduğunu takip edebilecek. Bu iOS 14.2 beta sürümü testi başarılı olursa, bunun harika bir haber olacağını düşünmüyor musunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin, TechNave.com’da daha fazla teknoloji haberi için bizi izlemeye devam edin.

50MP RYYB Ultra Vision Kamera ve 120Hz OLED ekran - HUAWEI nova 9 #BeAnovaStar TikTok Dance Challenge'a katılın!

8 Kasım 2021 tarihi itibariyle, Huawei nova 9 Malezya’da kullanılabilir hale gelir. Nova serisi her zaman kamera merkezli bir akıllı telefon olarak biliniyordu. Tamamen yeni 50 MP Ultra Görüş Kamerası, birinci sınıf tasarım ve gençlere eğlenceli bir eğlence ve fotoğrafçılık deneyimi sunmak için bazı temel özelliklere sahiptir. Bir Huawei hayranıysanız veya yeni bir şey arıyorsanız belki de nova 9’u düşünebilirsiniz. Neden? İşte sizi bir nova yıldızı yapabilecek altı özellik!

İşte Samsung Gıda Vitrini hakkında muhtemelen bilmediğiniz 5 harika gerçek

Peki bu Samsung buzdolabını bu kadar özel yapan ne? İlk bakışta sıradan bir buzdolabı gibi görünse de adı Yemek Vitrini ile Yan Yana (Ben uydurmuyorum). Buna göre SamsungYiyecek Vitrini, ailenizin en sevdiği yiyecek ve içeceklerin tümüne hızlı bir şekilde erişmenizi sağlayan bir “buzdolabı içinde buzdolabı”dır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*