Singapur elektrik sağlayıcısı iSwitch Energy piyasadan çekildi, diğerleri üzerinde baskı, Ekonomi Haberleri ve En Çok Okunan Haberler

Singapur elektrik sağlayıcısı iSwitch Energy piyasadan çekildi, diğerleri üzerinde baskı, Ekonomi Haberleri ve En Çok Okunan Haberler

SİNGAPUR (REUTERS) – Singapur’un en büyük bağımsız elektrik perakendecilerinden biri piyasadan çekildi ve şirket kaynaklarına göre en az üçü toptan enerji fiyatlarının hızla yükselmesi nedeniyle yeni müşteri kabul etmeyi bıraktı.

Küresel toptan gaz fiyatlarındaki artış, üretim ve transit sorunlarının gaz arzını düşürmesi ve pandemi sonrası ekonomik toparlanmada talebin artmasıyla son aylarda katlanarak arttı.

Asya spot LNG fiyatları bir yıl öncesine göre yüzde 500’den fazla artarak bu ay milyon İngiliz termal birimi (mmBtu) başına 30 ABD dolarının üzerine çıkarken, Singapur’un uzun vadeli gaz sözleşmelerinin çoğunun fiyatlandırıldığı Brent ham petrol fiyatları yükseldi çok yıllı zirvelere. Singapur’un en büyük bağımsız elektrik perakendecilerinden biri olan iSwitch Energy, web sitesinde “mevcut elektrik piyasası koşulları” nedeniyle 11 Kasım’da elektrik perakende faaliyetlerini durduracağını söyledi.

Şirket kaynakları Reuters’e verdiği demeçte, sektörün başka yerlerinde Diamond Electric, Best Electricity Supply ve Ohm Energy, mevcut vadeli sözleşmeleri başka bir kamu hizmeti sağlayıcısına devretme sürecinde Diamond Electric ile yeni müşteri kabul etmeyi bıraktı.

iSwitch yorum yapmaktan kaçınırken, Diamond Electric, Best Electricity Supply ve Ohm Energy e-postayla gönderilen yorum talebine yanıt vermedi.

“Perakendeciler, belirlenen üç aylık tarife, vadeli işlemlerin işlem gördüğü yerin çok altında bir fiyat anlamına geldiği için perakende müşterilere ekonomik bir düzeyde satış yapamamakla kalmıyor, aynı zamanda spot fiyatlar balistik gittiği için ön uçta vuruluyorlar. Simpson Spence Young’ın küresel enerji başkanı James Whistler,” dedi.

“Bir zamanlar iyi tasarlanmış piyasa yapıcılığı planının başarısızlığını ekleyin ve işler birçokları için savunulamaz hale gelir.”

Açık Elektrik Piyasası web sitesinde tüketiciler için planlar sunan 12 mevcut perakendeciden sadece 8’i gösteriliyor. Konunun hassasiyeti nedeniyle kimliği açıklanmayı reddeden kıdemli bir sektör katılımcısı, enerji fiyatlarındaki artışla birlikte “birkaç Singapurlu perakendeci potansiyel olarak kapılarını kapatıyor” dedi.

Enerji Piyasası Kurumu (EMA) web sitesine göre, Singapur’un perakende elektrik piyasası 2001 yılında ticari tüketiciler için ve 2018 yılında mesken haneler için rekabete açıldı. EMA, yorum isteğine yanıt vermedi.

Bu ay Avrupa ve Asya’da rekor seviyelere yükselen artan gaz fiyatları, bir dizi enerji şirketinin battığı İngiltere’deki kamu hizmeti sağlayıcılarını da vurdu ve şu ana kadar yaklaşık 1,7 milyon müşteriyi sağlayıcıları değiştirmeye zorladı.

Çin ve Hindistan, elektrik kesintileri ve elektrik kesintileriyle karşı karşıya. Singapur’da elektrik tarifeleri yakıt maliyetleri ve yakıt dışı maliyetler kullanılarak hesaplanmaktadır.

Her çeyrek için yakıt maliyeti bileşeni, bir önceki çeyrekte ilk iki buçuk aylık dönemdeki günlük doğal gaz fiyatlarının ortalaması kullanılarak hesaplanırken, yakıt dışı maliyet, elektrik üretim ve dağıtım maliyetine göre hesaplanmaktadır. evlere.

Singapur LNG Corp, şu anda LNG kargoları için keşif yapıyor ve sıkı küresel LNG arzı nedeniyle terminalindeki LNG envanterini artırma seçeneklerini araştırıyor.

Whistler, ticari yük güç fiyatlarının geçen yıla göre yüzde 50 arttığını ve daha da yükseleceğini söyledi.

“Bu, makul fiyatlı güce nispeten alışmış olan ve şimdi daha az rekabetçi bir piyasaya giren ve esasen küresel emtia fiyatlarına da tabi olan bir ülke için oldukça büyük bir fark.”

Abone girişlerinde bazı sorunlar yaşıyoruz ve verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz. Biz sorunları çözene kadar abonelerin ST Digital makalelerine erişmek için oturum açmasına gerek yoktur. Ancak PDF’lerimiz için hala bir oturum açma gereklidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*