Sonraki Windows 10 güncellemesi, telefon görüşmeleri yansıtma özelliği ile gelebilir

Sonraki Windows 10 güncellemesi, telefon görüşmeleri yansıtma özelliği ile gelebilir

Microsoft, Windows 10 için yeni bir duvar kağıdı yayınladı ve Microsoft Store’dan ücretsiz olarak edinilebilir. Windows 10 için yeni ücretsiz duvar kağıdı paketi, Antlers and Horns vahşi yaşamını içerir.

Microsoft tarafından 30 Ekim’de yayınlanan başka bir ücretsiz Windows 10 duvar kağıdıdır ve Microsoft Store’dan herhangi bir Windows 10 PC’ye indirilebilir.

“Boynuzlar ve Boynuzlar” başlıklı duvar kağıdı paketi, masaüstü arka planı olarak kullanılabilecek 14 ücretsiz resim içerir.

“Erkek geyiğin, geyiğin ve geyiğin her yıl dökülen boynuzları olduğunu, ancak keçi, antilop ve ceylanların boynuzlarını hem erkek hem de dişi olarak sonsuza kadar koruduğunu biliyor muydunuz? Windows 10 için ücretsiz olan bu 14 resimlik sete daha yakından bakın Temalar. Bu resimler yalnızca masaüstü duvar kağıdı olarak kullanılacak,” Microsoft Store açıklaması okur.

Windows 10 temaları olarak adlandırılsa da, paketin ses ve/veya diğer özelleştirmeler içermediğini anlamak önemlidir. Masaüstünüz için arka plan olarak kullanılabilecek yalnızca 14 duvar kağıdı alacaksınız. Temalar yüklendikten sonra vurgu rengi turuncuya döner.

PC’niz Windows 10 Creators Update veya daha yenisini çalıştırıyor olmalıdır. Duvar kağıdı paketini Windows 10 Ekim 2018 Güncelleştirmesi ve Windows 10 Nisan 2018 Güncelleştirmesi’nde test ettik ve sorunsuz çalışıyor.

Duvar kağıdını buradan alabilir ve Microsoft Store’dan yükleyebilirsiniz. İndirip kurduktan sonra paketi Ayarlar > Kişiselleştirme > Temalar bölümünde bulabilirsiniz. Duvar kağıdı paketini seçmeniz ve masaüstüne sağ tıklayarak erişilebilen içerik menüsünden masaüstü duvar kağıdını değiştirmeniz yeterlidir.

Yakın tarihli bir bulguya göre, Microsoft, Windows 10 için telefon görüşmelerini PC’ye aktarmanıza izin verecek yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Windows 10’daki özelliğin kanıtı, işletim sistemiyle derin entegrasyon öneren en son 19H1 sürümlerinde bulundu.

Microsoft, dahili olarak “Windows.CallingShellApp” olarak adlandırılan ve aramaları akıllı telefonlardan PC’lere aktarması beklenen bir sistem uygulaması üzerinde çalışıyor olabilir. Özelliğin tüm Windows 10 cihazlarında çalışacağı ve gelecekteki donanımlarla (Surface Andromeda gibi) sınırlı olmayacağı bildiriliyor.

Tipset ALumia tarafından paylaşılan ekran görüntüsünde de görebileceğiniz gibi, Microsoft’un çift ekranlı bir cihaz üzerinde çalıştığını gösteren bazı ilginç dizeler var. Örneğin, “Aramaya geri dönmek için cihazı katlayın” ve tüm Windows 10 cihazları için geçerli olan arama komutlarından bahsedilmektedir.

Telefon görüşmesi özelliği

Ayrıca, yukarıda bahsedilen özelliğin temel olarak telefon görüşmesi penceresini PC ekranınıza yansıtacağını, ancak aramayı kontrol etmek için yerel komutları kullanacağınızı belirtmekte fayda var. Örneğin, aramayı kapatabilir, beklemeye alabilir, doğrudan bağlı PC’nizden tuş takımına erişebilirsiniz.

Bunun sadece bir söylenti olduğunu ve şu anda hiçbir şey doğrulanmadığını anlamak önemlidir, ancak Microsoft’un telefon ve bilgisayar entegrasyonuna bağlı olduğu göz önüne alındığında böyle bir özellik kesinlikle mümkündür.

Bu söylenti Microsoft Andromeda mobil cihazı için bir temel olabilir ancak özellik geleneksel bilgisayarlara da gelecek. Elbette bu tamamen spekülasyon ama eski söylentileri düşünürsek kesinlikle mantıklı geliyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*