Spotify’da Klasör Oluşturma ve Çalma Listelerini Yönetme

Spotify’da Klasör Oluşturma ve Çalma Listelerini Yönetme

Spotify, en iyi müzik akışı uygulamalarından olmasa da en iyilerinden biridir. Uygulama, çok sayıda şarkı ve podcast koleksiyonuna sahiptir. Platformda kullanıcılar tarafından farklı türlere göre oluşturulmuş birden fazla oynatma listesi bulunmaktadır. Dinlediğiniz bir grup çalma listeniz varsa ve bunları düzgün bir şekilde düzenlemek istiyorsanız, Spotify tüm çalma listelerinizi yönetmek için bir seçenek sunar. Burada bir Spotify çalma listesi klasörünü nasıl oluşturabileceğiniz konusunda eksiksiz bir kılavuz sunuyoruz. Bu Spotify çalma listesi klasörüne sol menüden kolayca erişebilirsiniz.

Spotify çalma listesi klasörü oluşturmak için Spotify masaüstüne veya web uygulamasına sahip olmanız gerekir. Bu, mobil uygulamayı kullanarak bir Spotify çalma listesi klasörü oluşturamayacağınız anlamına gelir.

1. Önce Spotify masaüstünü veya web uygulamasını açın, ardından sol bölmedeki çalma listelerinden herhangi birine sağ tıklayın.

2. Yeni açılan seçenekler menüsünden “Klasör Oluştur” seçeneğine tıklayın.

3. Sol kenar çubuğunda bir “Yeni Klasör” oluşturulacaktır.

4. Yeni Klasör’e sağ tıklayarak, ardından Yeniden Adlandır seçeneğine tıklayarak klasöre istediğiniz adı atayabilirsiniz.

Daha sonra klasöre nelerin dahil olduğunu hatırlamanızı kolaylaştırmak için çalma listelerine bağlı bir ad eklemek tercih edilir.

5. Klasör oluşturulduktan ve yeniden adlandırıldıktan sonra, bu klasöre çalma listeleri ekleyebilirsiniz.

6. Sahip olduğunuz mevcut çalma listelerini klasöre sürükleyip bırakmanız yeterlidir. Çalma listesini klasöre sürükleyip bıraktığınızda görsel bir mesaj görünecektir.

7. Tüm çalma listelerini ekledikten sonra, klasöre tıklayarak bunlara kolayca erişebilirsiniz. Birden fazla çalma listesi eklediyseniz, klasör adının yanındaki açılır düğmeyi tıklayarak sol kenar çubuğunda tüm çalma listelerini görüntüleyebilirsiniz.

8. Oluşturulan klasör içindeki çalma listelerini daha fazla düzenlemek istiyorsanız, klasörün içinde başka bir klasör oluşturun. Bir klasöre sağ tıklayın ve “Klasör Oluştur” seçeneğine tıklayın.

Spotify çalma listesi klasörü oluşturmayı öğrendikten sonra, bu çalma listesi klasörünü silerseniz bu klasördeki tüm çalma listelerinin de kalıcı olarak silineceğini unutmayın. Bu nedenle, klasörü silmeden önce, tüm önemli çalma listelerini bunun dışına sürüklediğinizden emin olun.

Daha önce de belirtildiği gibi, mobil uygulama aracılığıyla bir Spotify çalma listesi klasörü oluşturamazsınız. Neyse ki Spotify masaüstü veya web uygulaması kullanılarak oluşturulan klasörlere Spotify mobil uygulaması üzerinden erişilebilir. Yine de bir uyarı var. Klasörü değiştiremezsiniz, örneğin yeni çalma listeleri ekleyemez veya mobil uygulamada silemezsiniz.

Spotify çalma listesi klasörü oluşturmak, kullanıcının birden fazla çalma listesini yönetmesine olanak tanır. Aynı türü veya çalma listelerini bir klasörde ve diğerlerini yeni bir klasörde düzenleyebilirsiniz.

Spotify herhangi bir nedenle beğeninize değilse, buradan en iyi Spotify alternatiflerinden bazılarına da göz atabilirsiniz.

En son eğitimlerimizle ilgili güncellemeleri alın.

Çalışmam Android Authority, Android Police, Android Central, BGR, Gadgets360, GSMArena ve daha fazlasında yayınlandı. Son 2 yıldır teknolojiyle ilgili içeriği kapsayan Altı Sigma ve Google Sertifikalı Dijital Pazarlamacı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*