Surface Pen destekli yayınlanmamış Lumia Hapanero bir videoda gösterildi

Surface Pen destekli yayınlanmamış Lumia Hapanero bir videoda gösterildi

Bir ay önce, Surface Pen destekli yayınlanmamış Lumia prototipi hakkında bilgi vermiştik. Şimdi yeni bir video, aynı zamanda mürekkepleme yeteneklerine sahip olması beklenen LumiaHapanero adlı yayınlanmamış başka bir cihazı gösteriyor.

Yeni video, Surface Pen ile kullanılmakta olan piyasaya sürülmemiş cihazı gösteriyor. Bir prototip olan cihaz, dağınık bir durumda ve Windows 10 Mobile’ın eski bir yapısını çalıştırıyor. Bununla birlikte, Surface Pen, Lumia 950XL’de işe yaramazken, üzerinde biraz çalışıyor.

Kullanıcı, bir Surface Pro 4 ve Lumia 950XL ile birlikte prototipi kullanırken görülüyor. Lumia 950XL, Surface Pen’e hiçbir şekilde yanıt veremese de, prototip bir şekilde yanıt veriyor. Kullanıcının, uygulamaları açmak, uygulama listesinde gezinmek ve klavyede yazmak için kullanmak için Kalemi kullandığı görülebiliyordu.

Microsoft’un cihazı Build 2015 etkinliğinde sergilemesi gerekiyordu ve cihaz etkileyici bir donanım yapılandırmasıyla geldi. 4GB RAM ile eşleştirilmiş Snapdragon 810 işlemci, piyasaya sürülen Lumia Hapanero’ya güç sağlıyor. Microsoft, biri 1080p ekranlı ve diğeri 1440p ekranlı olmak üzere bu cihazın iki çeşidini test ediyordu.

Microsoft’un son amiral gemisi cihazları Lumia 950 ve 950XL tam bir hayal kırıklığıydı. Buggy yazılımı, ilham vermeyen tasarımlar ve kötü pazarlama ile cihazlar piyasada battı. Hayranlar yakınırken, Microsoft’un Lumias için orijinal vizyonu oldukça farklıydı. Lumia Hapanero prototipine çok benzeyen mürekkep yeteneklerine ve Yüzey Kalemi desteğine sahip olmaları gerekiyordu.

Microsoft planlarını sürdürürse ve Surface Pen destekli Lumia 950/950XL’i piyasaya sürerse, gerçekten de birinci sınıf bir cihazımız olurdu. Surface Phone’un öncüsüne çok benziyor. Ancak Microsoft, harika planları iptal etmeyi seviyor ve artık ölü bir Mobil İşletim Sistemimiz ve büyük potansiyelleri boşa giden bir sürü yayınlanmamış ve piyasaya sürülmemiş cihazlarımız var.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*