Surface Phone: Microsoft’un katlanır gövdeye sahip mobil cihazı

Surface Phone: Microsoft’un katlanır gövdeye sahip mobil cihazı

Eski Microsoft çalışanı Nawzil Nejeebhas, şimdi Redmond devinin Windows 10 Mobile cihazlarını Aralık 2019’a kadar desteklemeyi planladığını açıkladı. Nawzil güvenilir bir kaynak ve bir Facebook gönderisinde, Windows 10 Mobile Fall Creators Update ile Windows Phone’ların destekleneceğini açıkladı. 2019’un sonuna kadar.

Microsoft, Windows 10 Mobile’ın her sürümünü en az 26 ay destekler ve destek de uzatılabilir, şirket işletim sistemi desteğini genişletmeyi planlıyorsa, aşağıdaki tarihlerden itibaren 1 yıl içinde duyurulacaktır.

Windows 10 Mobile version1511build10586/İlk Sürüm: 9 Ocak 2018

Windows 10 Mobile Fall Creators Güncellemesi ile uyumlu Lumia telefonlar, hata düzeltmeleri ve iyileştirmelerle 2020’ye kadar desteklenecektir. Microsoft aslında Lumia telefonlarını lansman tarihinden itibaren yaklaşık 4 yıldır destekliyor. “(Lumia telefonlar) bu 2 yıl boyunca Özellik Güncellemeleri alır. Her Özellik Güncellemesi yaklaşık 26 ay boyunca desteklenir. Bir Lumia telefonunun 2 yılın sonunda aldığı son Özellik Güncellemesi yaklaşık 2 yıl boyunca desteklenir, dolayısıyla toplam Bir Lumia telefon için destek süresi, piyasaya sürüldüğü tarihten itibaren yaklaşık 4 yıldır” diyor Nawzil.

Fall Creators Update ile uyumlu olmayan Windows Phone’ların desteklenmeyeceğini ve şirket bu telefonlar için desteği bıraktıktan sonra, desteklenen yeni bir Windows Phone satın almanız gerekebileceğini unutmayın.

Fall Creators Güncellemesi, Windows 10 Mobile için son büyük güncellemedir, Microsoft’tan Joe Belfiore daha önce şirketin mevcut telefonları destekleyeceğini, ancak yalnızca hata düzeltmeleri yapacağını doğruladı. Microsoft’un Windows 10 Mobile’a yeni emojiler gibi küçük değişiklikler bile eklemeyeceği yüksek ihtimal, ancak işletim sistemi sadece işletmeler için yeni değişiklikler alacak.

“…mobili Android işletim sistemine dönüştürmek için seçenek veya araç.”

Kutudan çıktığı haliyle Android’de çalışan birçok farklı özelliğe sahip milyonlarca, hatta milyarlarca akıllı telefon var. İlk etapta neden böyle bir seçenek veya araç isteyesiniz ki?!

Burada bir yıl gecikmiş olabilirim… ama basit cevap… insanlar Windows Telefonlarını severler ve yeni bir telefona tonlarca para harcamak istemezler. Sadece işletim sistemini kapatmak daha basit. Lumia 1520’me Android yükleyebilseydim, mutlu bir kampçı olurdum. Microsoft, her iyi gidişinde vazgeçmeyi bıraksaydı, daha da mutlu bir kampçı olurdum.

Android ssssssucks! Sonunda bir android tablom oldu ve bütün işletim sistemini küçümsüyorum! Bunun için progs sre çöp! Windows gibi ayarlar için en iyilerin bile çömelme özelliği yoktur. W10 cihazları dssktop pencerelerine bile yakınsa ve temel programların çoğunu masaüstüne tuhaf bir şekilde çalıştırırsa, geçiş yapacağım. Bu bırakma desteği, ppl’yi başka bir işletim sistemine “yükseltmeye” zorlamaya çalışan M$ açgözlülüğünün tipik bir örneğidir ve yeni, genellikle istenen sistemde dojbling yapmak için comp veya cihaz. Peki, bizi 2 yıl daha güvenlik güncellemesi almaya ne zorlayacaklar? W8 cihazlarından W10’a yapabileceğiniz gibi bu işletim sistemine yükseltebilir miyiz?

Lol, beni ikna etmek zorunda değilsin. Win 10 Mobile’ı seviyorum… ama buna bağlı kalmak şu anda bir seçenek gibi görünmüyor. Apple saçmalıklarıyla işim bitti, bu yüzden diğer tek alternatif bir Android’di… kullandığım MS servislerini, Microsoft hesabımla MS Launcher’ı kurun ve kullanmaya devam edin. Şimdi, o lanet Yüzey Telefonu bir gün çıkarsa… Hemen orada olacağım.

Blackberry’nin BB 10.3 ile yaptığı gibi Android Runtime özelliğine sahip olmak, sonuçta kulağa çok da kötü gelmiyor.

Ama tüm Android işletim sistemi? Sadece amacını anlamıyorum.

Microsoft’un nihai mobil cihazı ‘Surface Phone’un gelecek yıl çıkacağı bildiriliyor ve söylentiler, cihazın benzersiz bir tasarıma sahip olacağını gösteriyor. Mutlaka bir telefon değil, PC benzeri özelliklere sahip mobil tip bir cihaz olan Surface Phone, Microsoft tarafından test ediliyor. Güvenilir bir Microsoft izleyicisi geçtiğimiz günlerde Microsoft’un mobil cihazının Surface ailesindeki cihazlar gibi üst düzey olacağını ve şimdiden kampüste dolaştığını ortaya çıkardı.

Microsoft, Surface Phone’un varlığını henüz doğrulamamış olsa da, patentler ve söylentiler, şirketin bir sonraki mobil cihazının dünyanın daha önce görmediği benzersiz bir tasarıma sahip olacağını ortaya koydu. Pek çok patent, Microsoft’un katlanır gövdeli bir cihazı test ettiğini kanıtlarken, Microsoft’un donanım bölümünden patentler gelip gidiyor, ancak bu sefer şirketin ‘katlanabilir gövdeli’ (mobil) bir cihaz konusunda gerçekten ciddi olduğu görülüyor. Bir sonraki mobil cihazla Microsoft, yalnızca Windows işletim sistemi ve katlanabilir tasarımla mümkün olan yeni bir 3’ü 1 arada cihaz kategorisi oluşturmayı planlıyor.

Yeni bir rapor, Microsoft’un gerçekten de katlanır tasarımlı ve Windows Core OS’li bir cihazı test ettiğini iddia ediyor, Redmond devi tarafından iptal edilen ve hatta tüm prototipler hızla imha edilen bir kitapçık şeklindeki cihaz olan Microsoft Courier’in bir nevi yükseltilmiş olacağını iddia ediyor. Microsoft, katlanabilir mobil cihazı gelecek yıl piyasaya sürmeyi planlıyor olabilir, adı ‘Surface Phone’ veya başka bir şey olabilir.

Raporda ayrıca, katlanabilir cihazın cep telefonu olarak adlandırılmayacağı, Windows 10 Mobile (veya işletim sisteminin herhangi bir eski sürümü) değil, Windows 10 yüklü bir “Cep PC” olabileceği de belirtiliyor. Snapdragon işlemciden güç alacak, [Windows on ARM + Composable Shell (CShell)] katlanır ekranlı bir cihazda yeni bir deneyim yaratmak için. Nihai mobil cihaz, Win32 uygulamalarının öykünmesini de destekleyebilir veya Microsoft Store’dan Project Centential uygulamaları da şirketin lehine çalışmalıdır.

Önceki raporlar ayrıca HoloLens yapımcısı Alex Kipman’ın Surface Phone üzerinde çalıştığını da belirtmişti. Adı ne olursa olsun, cihazın muhtemelen Windows Core OS ile birlikte gönderileceği ve Microsoft’un cihazı ancak OS tüketiciler ve işletmeler için ‘tamamen’ hazır olduğunda başlatabilecek olması kuvvetle muhtemeldir. CShell aslında Windows Core OS’nin üstünde çalışır, temel olarak çekirdeği (Windows’u donanıma bağlayan) mimariden bağımsız hale getirir, yani işletim sisteminde değişiklik yapmadan herhangi bir cihaza bir işletim sistemi kurulabilir, ancak özellikler farklı olabilir. yine de donanım yapılandırmasına bağlı olacaktır.

Donanım henüz yarı pişmiş yazılımla uyumlu olmadığı için Surface Phone’un çıkış tarihi yakın bir zamanda kesinleşmeyebilir. Söylentiler kulağa kesinlikle ilginç geliyor, ancak Microsoft’un geçmişte birçok ilginç cihaz üzerinde çalıştığı gibi, bir tuz tanesi ile alınmaları gerekiyor, ancak piyasaya neredeyse hazır olmalarına rağmen hiçbir zaman gerçeğe dönüşmediler.

Microsoft kısa süre önce katlanabilir bir tablet gibi görünen ve iki tarafı katlandığında mobil boyutta bir cihaz haline gelecek olan bir patent için başvurdu. Patent, donanımda bir braket, menteşe veya bağlantı olduğunda iki ekranın nasıl birleştirilebileceğini açıkladı. Patent ayrıca Microsoft’un “mümkün olduğunca çok sayıda varyasyon” içeren bir cihazı test ettiğini ortaya koydu. Cihazdaki ekranın patentli tasarımı da kusursuz bir görüntü gibi görünüyor, yani ekranın eklemleri görünmeyecek, kulağa yenilikçi ve dayanıklı bir cihaz gibi geliyor.

Tabii ki, Surface Phone söylentileri çoğu zaman tantana olmadan gelir ve gider. Ancak Microsoft, 2018’in sonlarında gelmesi beklenen bir mobil cihazı kesinlikle test ediyor ve her şey plana göre giderse, bir sonraki Microsoft cihazınızda katlanır ekran ve en iyi Windows sürümü olabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*