Sürpriz: Leica aslında Huawei P9 ve P9 Plus’ta “birlikte tasarladıkları” kameraları yapmadı

Sürpriz: Leica aslında Huawei P9 ve P9 Plus’ta “birlikte tasarladıkları” kameraları yapmadı

Huawei ve Leica’nın markayı markalaştırmak için bir araya geldiklerini duyduğumuzda Huawei P9 ve Huawei P9 Artı‘in efsanevi kamera şirketinin adına sahip çift arka kamera sensörleri, bunun sadece başka bir pazarlama işi olduğunu ve burada gerçek bir işbirliğinin yolunda pek bir şey olmadığını düşündük.

Bu, kameraların Leica ile “ortak mühendislik” yapıldığını söylemeye başlayana kadardı. Bu, Leica ve Huawei’nin laboratuvarlarda ellerinden gelen en iyi camı çıkarmak için çalıştıklarını gösteriyor gibi görünüyor ve bu hoş bir düşünce olsa da, olan bitenin hiç de öyle olmadığı anlaşılıyor.

huawei p9 hala 1

Bunun yerine, kameraların Sunny Optical adlı bir Çinli şirket tarafından tasarlandığı ve bunların geliştirilmesinde ne Huawei ne de Leica’nın parmağı olduğu iddia ediliyor. Leica, kamerayı yapması için Sunny Optical’a ve adını kullanması için Huawei’ye lisans vererek geldi. Leica’nın sözde katılımı, fotoğraflara “Leica hissi veren” görüntü profili algoritmasını oluşturmaya yardımcı olmaktı.

Her şey yolunda ve züppe olsa da, Leica’nın bu profili oluşturmak için gerçekte ne kadar emek harcadığını nereden bileceğiz? Bir Leica stajyeri tarafından çabucak onaylananların sadece Huawei mühendislerinden oluşan bir ekip olmadığını nereden biliyoruz? Bir fotoğraf çekerken Leica deklanşör sesi gibi Leica’nın “etkilerinin” parlamasını sağlamak için yaptığı diğer şeyler inandırıcı ve hepsi – aslında gerçekten hoş bir dokunuş – ancak bu, “birlikte tasarlanmış” terimini kullanmaktan pek hoşlanmaz. ”

Ama asıl soru şudur: Gerçekten umursar mısınız? Aslında Leica cam değil, ama eğer güzel fotoğraflar çekiyorsa (ki bu kesinlikle mümkün görünüyor) sizin için önemli olan tek şey bu mu? Kendin için cevaplaman gereken soru bu. Bir Huawei P9 için yüzlerce dolar ödemeyi taahhüt etmeden önce bu sorunun cevabını bulmaya çalışın. Bu arada, tüm bu konuda bir netlik elde edip edemeyeceğimizi görmek için Huawei ile konuşacağız.

[via MyDrivers]

| | |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*