Tegra 3 ile güçlendirilmiş LG Optimus Vu: bu Eylül ayında tüm dünyada mevcut

Tegra 3 ile güçlendirilmiş LG Optimus Vu: bu Eylül ayında tüm dünyada mevcut

Telefonu Mart ayında Kore’de piyasaya sürdükten sonra LG, Optimus Vu’nun phablet tasarımlarını dünya çapında yeni bölgelere getirmeye hazır. Telefon bu ay Japonya’ya indi ve Eylül ayında Avrupa, Asya, Orta Doğu, Afrika ve Latin Amerika’daki belirli pazarlarda yerini alacak. Küresel lansman, NVIDIA’nın Tegra 3 platformuna geçiş yoluyla işlemci gücünde bir artış sağlarken, cihazın 4:3 ekran oranına sahip 5 inçlik ekranı da dahil olmak üzere diğer donanım öğelerini korur.

Söylentiler ayrıca Optimus Vu’ya da sahip: Yakın gelecekte bir noktada ABD’de Verizon’da piyasaya sürülecek, ancak şu anda konuyla ilgili resmi bir açıklama yapılmadı. Ayrıntılar için şu anda elimizde bulunan aşağıdaki basın bültenine göz atın. Özellikler, telefonun gerçek perakende kullanılabilirliğine yaklaşıyor olmalıdır.

LG, OPTIMUS VU’NUN KÜRESEL KULLANILABİLİRLİĞİNİ DUYURDU:

SEUL, 20 Ağustos 2012 – Kore ve Japonya’daki başarılı çıkışının hemen ardından, Optimus Vu: Eylül ayından itibaren Avrupa, Asya, Orta Doğu/Afrika ve Latin Amerika’daki belirli pazarlarda küresel ilk çıkışını yapacak. Dünyanın ilk 5 inç 4:3 en boy oranlı ekranıyla Optimus Vu: gerçekten benzersiz bir akıllı cihaz deneyimi için geleneksel tabletler ve akıllı telefonlar arasındaki çizgiyi bulanıklaştırıyor.

Optimus Vu, Mart ayında Kore’deki ilk çıkışından bu yana, 500.000’den fazla adet sattı ve form faktörünün halk tarafından kabul edildiğini gösterdi. Cihazın Kore’de aldığı tepki, LG’yi Optimus Vu’yu bu ay Japonya’da piyasaya sürmeye sevk etti.

Küresel dağıtım için Optimus Vu: NVIDIA ile donatılacak mı? Tegra mı? 3 mobil işlemci, süper 4-PLUS-1™ dört çekirdekli, 5. pil tasarruflu çekirdeğe sahip olup, üstün performans ve güç gereksinimleri dengesi sunar. Oyunlar ve çoklu görev gibi yüksek performanslı görevler için 4 çekirdek kullanılır. Sesli arama, e-posta, müzik ve video oynatma için yalnızca 5. pil tasarrufu çekirdeği etkinleştirilir ve çok daha az güç tüketir.

Yüksek çözünürlüklü 5 inç, 4:3 oranlı IPS ekranla eşleştirildiğinde, Optimus Vu: özel bir şey haline gelir – hem cepte taşınabilen hem de geniş bir cihaz. Optimus Vu: QuickMemo™ ve Notebook’un yükseltilmiş bir sürümüyle birlikte gelecek, bunlar geniş ekran alanından harika bir şekilde yararlanan iki özellik.

LG Electronics Mobil İletişim Şirketi başkanı ve CEO’su Dr. Jong-seok Park, “Farklı form faktörü, Optimus Vu’yu 5 inç akıllı telefon kategorisinde bile benzersiz kılıyor ve daha yaygın bir şekilde kullanılabilir hale geldiklerinde yakalayacağını umuyoruz” dedi.

Anahtar Özellikler:

İşletim Sistemi Android 4.0 Ice Cream Sandwich

3G ağı

768 x 1024 piksel ile 5.0 inç 4:3 oranlı XGA IPS ekran

Bellek 32GB

Kameralar 8.0MP arka / 1.3MP ön

Boyut 139,6 x 90,4 x 8,5 mm

Ağırlık 168g

| | |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*