Telefonunuz uygulaması için Windows 10’un telefon çeviricisine ilk bakış

Telefonunuz uygulaması için Windows 10’un telefon çeviricisine ilk bakış

Windows 10’da yerleşik olarak bulunan Telefon uygulamanız, bir Android kullanıcısıysanız ve kısa mesajlarınızı, son fotoğraflarınızı ve Android bildirimlerinizi el cihazınıza bile dokunmadan PC’nizde almak istiyorsanız gerçekten harika.

Microsoft, Telefonunuz uygulamasının bir sonraki güncellemesiyle Windows 10 platformuna çok ihtiyaç duyulan bazı akıllı telefon geliştirmelerini getiriyor. Şu anda, Telefonunuz sınırlı işlevselliğe sahiptir ve kullanıcıların Android telefonun ekranını yansıtmasına, metin mesajlarına ve fotoğraflara doğrudan masaüstünden erişmesine olanak tanır.

yeni bir göre sızıntı, Microsoft, bir akıllı telefondan masaüstündeki hoparlörlere yapılan aramalara erişmenizi sağlayacak yeni bir Telefonunuz uygulaması özelliği üzerinde çalışıyor. Teorik olarak, Microsoft Telefonunuz uygulaması, Android telefon görüşmeleri almanın yanı sıra PC’nizden arama yapmanıza da izin verir.

Telefon görüşmesi desteğiniz

Yukarıdaki ekran görüntüsünde görebileceğiniz gibi, PC’nizde özel bir tuş takımı ve telefon rehberiniz olacak. Bir aramadayken, konuşmak için Android cihazınız yerine bilgisayarınızı hoparlör ve mikrofon olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca telefona geri dönmek için ‘Telefonu kullan’ ve kayıtlı numaraları hızlı bir şekilde bulmak için ‘kişilerinizi arayın’ düğmesi de vardır.

Telefon görüşmesi ayarlarınız

Deneyim oldukça havalı ve Dell’in her zaman çağrı desteği sunan Mobile Connect uygulamasına benzer.

Geçen ay Microsoft, doğrudan PC’den mobil arama yapma ve alma özelliğinin bu yıl içinde kullanıma sunulacağını belirtti. Şu anda Telefonunuz uygulaması için çağrı desteği dahili olarak test edilmektedir ve önümüzdeki haftalarda Insider kullanıcılarına sunulacaktır.

Redmond devi, Android ile masaüstü arasındaki bağlantıyı güçlendirmek için Microsoft’un bulut teknolojisini kullanan Telefonunuz uygulamasına büyük önem veriyor. Telefonunuz uygulamasıyla Microsoft, kullanıcıların Windows PC’de odaklanmalarına ve daha üretken olmalarına yardımcı olmayı umuyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*