The Life List: Desperate yarışmacıları, K-drama Squid Game, Entertainment News ve Top Stories’de hayatlarını tehlikeye atıyor

The Life List: Desperate yarışmacıları, K-drama Squid Game, Entertainment News ve Top Stories’de hayatlarını tehlikeye atıyor

SİNGAPUR – K-drama dizisi Squid Game’de, borçlu 456 yarışmacı, gizemli bir organizasyon tarafından astronomik bir nakit ödül için bir dizi çocuk oyununa katılmaya davet edilir. Yakalayış? Bu oyunlar hayatlarını ortaya koyuyor.

Bölgesel medyayla düzenlediği basın toplantısında, önde gelen erkekler 48 yaşındaki Lee Jung-jae ve 39 yaşındaki Park Hae-soo ve 50 yaşındaki yönetmen Hwang Dong-hyuk, Netflix’te mevcut olan gösteri hakkında bilinmesi gereken beş şeyi paylaştı.

Tüm yarışmacıları barındıran devasa bir yatakhaneden gösteride oynanan ilk oyunda kullanılan büyük bir mekanik bebeğe kadar dizi için muazzam setler inşa edildi.

Leesays: “Setlerin bu kadar büyük olacağını düşünmemiştim. Bilgisayar grafikleri kullanılarak üretilebileceğini düşünmüştüm ama gerçek hayatta yapılmıştı. Oyunun çekimlerine 456 kişi katıldı, bu yüzden ölçek inanılmazdı ve neredeyse karşı konulmaz bunaltıcı.”

Oyuncu kadrosunda yer alan 27 yaşındaki model-aktris Jung Ho-yeon şunları ekliyor: “Beni etkileyen set yatakhaneydi. Kolezyum gibiydi, ürkütücü bir havası vardı.”

The Housemaid (2010) gibi filmlerdeki ve Chief Of Staff (2019) gibi dramalardaki tatlı imajıyla tanınan Lee, hiçbir işe yaramayan kumarbaz Ki-hoon’u oynuyor.

Basın toplantısı için şık bir takım elbise giyen Lee şaka yapıyor: “Dizinin son kurgusunu izliyordum ve çok gülüyordum. Kendimi böyle görmeye alışık değilim. O kadar beyinsizce davranıyordum ki.”

Park (Prison Playbook, 2017-2018), Ki-hoon’un mezun olduktan sonra iyi maaşlı bir işe giren yetenekli bir öğrenci olan çocukluk arkadaşı Sang-woo’yu oynuyor.

Park, rolünün açıkça iyi ya da kötü olarak tanımlanamayacağını söylüyor. “Karakterim gerçekten zeki, ki değilim. Ama bencil seçimler yaptığında, bunu kendimde de görüyorum.”

Seride olduğu gibi 45,6 milyar won (52.1 milyon S$) nakit ödül için ölümcül oyunlarda yer almak isteyip istemeyecekleri sorulduğunda, Lee ve Park buna karşı çıkıyor.

Lee diyor ki: “Annem katılmama izin vermedi, ben de yapmayacağım.”

Park şöyle diyor: “Hayır diyebilirim. Hayatımın gidişatından çok memnunum, bu yüzden şu anda bunu yapmaya kalkışmayacağım.”

Lee ve Park, farklı yollardan giden bir işçi sınıfı mahallesinden çocukluk arkadaşlarını oynuyorlar.

Park şöyle diyor: “Sang-woo’ya göre Ki-hoon, sevmediği ve kaçmak istediği yoksulluk gibi şeyleri sembolize ediyor ve Ki-hoon’un etrafında olmak onu hayal kırıklığına uğratıyor.”

Lee şunları ekliyor: “Uzun bir süre Sang-woo, Ki-hoon’un hayatında gurur duyabileceği tek kişiydi. Ama yanlış bir seçim yaptı ve Ki-hoon ile aynı çıkmaza girdi, bu yüzden karışık bir hayal kırıklığı var. gururla.”

Yönetmen Hwang’ın önceki çalışmaları arasında, cinayet ve cinsel istismar gibi karanlık konulara değinen Babam (2007) ve The Crucible (2011) gibi filmler yer alıyor.

Squid Game’in senaryosunu ilk olarak 2009’da tamamladı, ancak “yabancı” ve “ticari değil” olarak görüldüğü için yeterince destek alamadı.

“On yıl sonra, bu ölümcül oyunlar insanların gerçek hayatta kumar oynama, kripto para birimine yatırım yapma gibi şeylere benzemeye başlıyor. İnsanlar bana hikayenin dünyada neler olup bittiğini oldukça iyi yansıttığını söylemeye başladılar, ben de hikayeyi genişlettim. “

Kalamar Oyunu Netflix’te mevcuttur.

Abone girişlerinde bazı sorunlar yaşıyoruz ve verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz. Biz sorunları çözene kadar abonelerin ST Digital makalelerine erişmek için oturum açmasına gerek yoktur. Ancak PDF’lerimiz için hala bir oturum açma gereklidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*