Tuned, Facebook’un çiftler için özel olarak sunduğu bir mesajlaşma uygulamasıdır.

Tuned, Facebook’un çiftler için özel olarak sunduğu bir mesajlaşma uygulamasıdır.

Facebook, koronavirüs ihtiyati tedbirleri, izolasyon ve sosyal mesafe ile ayrılan çiftler için yeni bir uygulama olan Tuned’i piyasaya sürdü. Tuned, çiftlerin uygulama aracılığıyla rutinlerini, ruh hallerini, müziklerini, fotoğraflarını ve daha fazlasını paylaşarak bağlantıda kalmaları için sanal bir özel alan işlevi görür. Tuned, Facebook’un ‘Yeni Ürün Deneme ekibi’ tarafından yalnızca iPhone uygulaması olarak tasarlanmıştır.

COVID-19 pandemisi nedeniyle bir eşten çıkmanın veya eşten uzak olmanın zor olduğu bir dönemden geçen Tuned, fiziksel mesafelerle ayrılmış kişilerin özel çıkartmalarla süslenmiş fotoğraflar göndererek bağlantıda kalmalarına, fotoğraflara veya kartlara tepki göstermelerine, favorilerini paylaşmalarına yardımcı olmayı hedefliyor. Spotify’dan şarkılar, ruh hallerini ve hislerini ifade edin, bir günlük tutun, sesli veya metin mesajları gönderin ve unutulmaz anlardan oluşan bir albüm oluşturun.

Bir Facebook uygulaması olmasına rağmen, kullanıcıların Facebook hesapları üzerinden oturum açmaları gerekmez. Uygulamayı kullanmak için kullanıcılar 13 yaş ve üstü olmalıdır. İlk bakışta Tuned, insanların sesli, görüntülü mesaj gönderip aldığı, çıkartma kullandığı ve müzik paylaştığı Instagram, Snapchat, WhatsApp ve diğerleri gibi diğer sosyal veya mesajlaşma uygulamalarına benziyor. Ancak, uygulamanın çiftlere özel olması onu farklı kılıyor. Kişisel alanında aptal, çocuksu, güvensiz ve motive edici olabilen iki kişi için tasarlanmıştır, çünkü bir ilişki içinde olan insanların birbirleriyle paylaşmak istedikleri, ancak grup veya genel paylaşım amaçlı olmayan çok şey vardır.

Facebook’taki NPE Ekibi deneysel ürünler oluşturuyor, bu nedenle, dünyadaki mevcut karantina ve karantinanın, çiftlerin multimedya mesajlaşma yoluyla iletişim halinde kalabilecekleri dijital bir kişisel alan sağlamak için Tuned’in arkasındaki ilham kaynağı olduğu varsayılabilir.

Tuned, App Store’dan ücretsiz olarak indirilebilir. iOS 11.0 ve sonraki sürümleri gerektirir ve iPhone ve iPod touch için tasarlanmıştır. Şu anda, uygulama yalnızca Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’da kullanılabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*