Twitter, gezinme çubuğunu mobil cihazlarda özelleştirmenize izin verecek

Twitter, gezinme çubuğunu mobil cihazlarda özelleştirmenize izin verecek

İhtiyacınız olan tüm KARA CUMA FIRSATLARI!

Okuyucu destekliyiz. Dış bağlantılar bize komisyon kazandırabilir.

Twitter gezinme çubuğu

Twitter, platformunda sürekli olarak yeni özellikleri test ediyor ve mobilde ve muhtemelen web’de de uygulamada gezinme ve uygulamayı kullanma şeklinizi doğrudan etkileyen yeni bir özellik ekliyor gibi görünüyor. Twitter’ın, kullanıcıların Twitter uygulamaları gezinme çubuğunu iOS’ta ve muhtemelen Android’de de özelleştirmesine olanak tanıyan yeni bir seçenek üzerinde çalıştığı tespit edildi.

Bir uygulama araştırmacısı Alessandro Paluzzi gizli özellikleri buldu ve Twitter’da paylaştı. Gezinme çubuğu, alt kısımda etkinleştirilmelerini sağlayacak büyük düğmelerle özelleştirilebilir ve şu ana kadar minimum iki gezinme sekmesi gibi görünüyor. Gezinme çubuğu, Keşfet, Alanlar, Topluluklar, Bildirimler, Mesajlar, Yer İmleri, Listeler, Profil ve Para Kazanma gibi sekmeleri gösterebilir. Yakın gelecekte daha fazlasının gelmesi de mümkündür.

Gezinme çubuğunu şu şekilde özelleştirebilirsiniz ?? pic.twitter.com/HL0bf8Tw8t

Alessandro Paluzzi (@alex193a) 25 Ekim 2021

Paulizzu, şu anda altı sekmeye kadar eklenebileceğini ve belirtildiği gibi şu anda minimumun iki olduğunu belirtiyor. Özellik hala geliştirme aşamasındadır ve şu anda kullanıcılar tarafından kullanılamamaktadır.

Bu özelliğin şu anda aylık 2,99 ABD dolarına mal olan Twitter Blue abone programına dahil edilmesi imkansız değil. Twitter Blue programı, ileri düzey kullanıcılara Twitter’ı özelleştirmek ve kullanmak için daha fazla yol sunarak, gönderilen tweet’leri geri almalarına, uygulamanın renk temasını değiştirmelerine, uygulamanın simge rengini değiştirmelerine ve daha pek çok şeye olanak tanır. Program şu ana kadar çok başarılı olmadı, elimizde herhangi bir resmi rakam veya istatistiğe sahip olmasak da, şu anda sadece bir spekülasyon.

Şu anda Twitter Blue’ya abone misiniz? Twitter uygulamasında gezinme çubuğunuzu özelleştirmekle ilgilenir misiniz, yoksa bu özelliğin abone olup olmadıklarına bakılmaksızın tüm kullanıcılara ücretsiz ve verilmesi gerektiğini mi düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlarda düşüncelerinizi bize bildirin!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*