Twitter, içerik oluşturucuların sesli sohbet odalarından para kazanmaları için iOS’ta ‘Biletli Alanlar’ başlattı

Twitter, içerik oluşturucuların sesli sohbet odalarından para kazanmaları için iOS’ta ‘Biletli Alanlar’ başlattı

Twitter, içerik oluşturucuların içeriklerinden para kazanmaları için ‘Biletli Alanlar’ı başlattı. Bir hesabın takipçileri Biletli Alanları dinlemek için belirli bir ücret ödemek zorunda kalacak. Özellik için bir test aşaması olarak, şu anda iOS’ta mevcuttur. Ancak şirket, Ticketed Spaces’in yakında diğer platformlarda da yayınlanacağını söylüyor.

ClubHouse’u sesli sohbet odaları gibi yeniden oluşturmak için Twitter, bu yılın başlarında platformda Spaces’ı tanıttı. 600 ve daha fazla takipçisi olan hesaplar, kendilerini ve izleyicilerini ilgilendiren herhangi bir konuda tartışmalar yapmak için sesli sohbet odaları oluşturabilir. Toplantı sahipleri konuk konuşmacıları davet edebilir ve dinleyicilerin de izinle konuşmasına izin verilir.

Lansmanından bu yana şirket, Spaces’ı güncelliyor. Son zamanlarda, bir toplantı sahibinin sohbet odası katılımcılarını yönetmesi, davet göndermesi ve daha fazlası için iki yardımcı toplantı sahibine sahip olmasına olanak tanıyan yardımcı barındırma özelliğini tanıttı. Buna ek olarak şirket, takip ettikleri kişilerin dinlediği Alanları zaman çizelgelerinin üstünde göstererek kullanıcıların daha fazla Alan keşfetmesini kolaylaştırmak için yeni bir özelliği test etmeye başladı.

Birkaç ay önce, Twitter Alanları ilan edildi İçerik oluşturucuların eğlenceli ve alakalı içerikle topluluklarını kazanmaları ve büyütmeleri için bir fırsat olarak Biletli Alanlar’ı başlatacağını söyledi. Şimdi, özellik yayında ve bilmeniz gereken her şey burada:

şimdilik sadece iOS üzerinde denemeler yapıyoruz, ancak bunu yakında herkese ulaştırmayı umuyoruz. biraz zamanımızı aldığını biliyoruz, ancak bunu sizin için doğru yapmak istiyoruz! https://t.co/xc68yWkOim

— Alanlar (@TwitterSpaces) 26 Ağustos 2021

Haziran ayından bu yana Twitter, en az bin takipçisi olan 18 yaş üstü kullanıcılarına izin verdi ve Biletli Alanları barındırmak için son otuz gün içinde üç Alana ev sahipliği yaptı. Ev sahibi ücretin %67’sini alır ve kalan %33 Apple ve Twitter tarafından paylaşılır; Apple, uygulama içi satın alımlar için %30 komisyon alır ve Twitter, tahsil edilen ücretin %3’ünü alır. Ancak şirket, bir ev sahibinin platformdaki kazancı 50.000 ABD Dolarını aşarsa, Biletli Alanlar için %20 komisyon oranı uygulayacağını söylüyor.

Geçen yıl Apple, App Store’un uygulama içi satın alma komisyon yapısını revize ederek yıllık 1 milyon dolara kadar kazanan geliştiriciler için %15’e indirdi. Ve yılda bir milyon dolardan fazla kazanan geliştiriciler için standart %30 komisyon oranını ödeyin. Sanırım Twitter da bunlardan biri.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*