Twitter, iOS’ta tweet arama özelliği sunuyor

Twitter, iOS’ta tweet arama özelliği sunuyor

MacRumors, iOS’ta Twitter’ın artık kullanıcıların belirli bir hesabın tweet’lerini kolayca aramasını sağladığını tespit etti.

Twitter, kullanıcıların platformda benzer ilgi alanlarına sahip diğer kullanıcılarla bağlantı kurmasına ve bilgilendirici ve eğlenceli tartışmalara ve daha fazlasına katılmasına olanak tanıyan davet tabanlı bir özellik olan Topluluklar gibi iOS’ta birkaç yeni özelliği test ediyor. Ayrıca, takipçileri engellemeden kaldırma ve kullanıcıların uygulamada uçtan uca fotoğraf ve video paylaşma yeteneğini test ediyor.

Yayıncıya göre şirket, belirli hesaplardan tweet’leri bulmak için yeni bir arama alanı ekledi.

iOS’ta Twitter, artık kullanıcıların bir hesabın sayfasında görünen yeni bir arama alanını kullanarak belirli bir hesaptan tweet’leri daha kolay aramasını sağlıyor.

Bu özellik, kullanıcılara belirli bir kullanıcıdan gelen tweetleri aramak için çok daha kolay bir yol sunar. Bu özellik daha önce standart Twitter arama alanını kullanarak mümkünken, yeni arama alanı daha basit ve mantıklı.

Son zamanlarda, Apple’ın ATT gizlilik özelliği, iOS’taki Twitter reklam geliri üzerinde ciddi bir etki yaratmadı. Sosyal medya şirketinin, doğrudan satış yerine bir markanın imajını geliştirmek için tasarlanmış bir marka reklam iş modeli vardır. Bu nedenle Twitter, Uygulama İzleme Şeffaflığı özelliğinden etkilenmedi, çünkü “pazarlamacılar bunun hemen ölçülebilir satışlara dönüşmesini beklemiyor ve değerli olup olmadığına karar vermek için bir reklamın etkinliğini ölçmeye büyük ölçüde güvenmiyorlar.”

Daha fazla oku:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*