Twitter Spaces, konuşmaları yönetmek için yeni ortak ev sahibi özelliği sunuyor

Twitter Spaces, konuşmaları yönetmek için yeni ortak ev sahibi özelliği sunuyor

Twitter Spaces, bir “co-host” özelliği sunarak, kullanıcıların Space konuşmalarını yönetmelerini kolaylaştırdı. Artık üç ana bilgisayar davetiye gönderebilecek, istekleri yönetebilecek ve daha fazlasını yapabilecek. Clubhouse’un yalnızca sesli sohbet odalarından ilham alan Twitter, kullanıcıların bu yılın başlarında anlamlı sohbetlere katılmalarını sağlamak için platformda Spaces’ı başlattı.

Şirket, Twitter Spaces’a Spaces keşif sekmesi gibi düzenli olarak yeni özellikler ekliyor ve bir yedek mühendislik uzmanı, Twitter’ın Spaces sesli sohbetlerini uygulamanın web sürümüne genişletmek için çalıştığını keşfetti.

Bir toplantı sahibi artık bir Uzay sohbetinde en fazla 10 konuşmacıyı yönetmek için iki yardımcı toplantı sahibini davet edebilir. Yardımcı sunucular, konuşmacıları davet edebilecek, katılımcıları kaldırabilecek, istekleri yönetebilecek, Tweet’leri sabitleyebilecek ve daha fazlasını yapabilecek. 600 ve daha fazla takipçisi olan bir hesap sahibi, Spaces sesli sohbet odalarına ev sahipliği yapabilir ve diğerleri sohbetlere katılabilir.

Öğrendiklerimize göre, bu hesapların mevcut kitleleri nedeniyle iyi bir barındırma deneyimi yaşaması muhtemeldir. Herkese bir Alan yaratma yeteneğini getirmeden önce, birkaç şeye odaklandık.

– toplantı sahiplerinin gönderebilecekleri iki yardımcı toplantı sahibi daveti vardır
– tablo daha da büyüdü: 1 sunucu, 2 yardımcı sunucu ve 10 hoparlör
– yardımcı sunucular, konuşmacıları davet etmeye, istekleri yönetmeye, katılımcıları kaldırmaya, Tweetleri sabitlemeye ve daha fazlasına yardımcı olabilir! pic.twitter.com/s76JFbhTL2

— Alanlar (@TwitterSpaces) 5 Ağustos 2021

yanıt duyuru olumlu oldu, birçok kullanıcı birlikte barındırmayı dört gözle beklediklerini ve özelliğin sorunsuz çalıştığını belirtti. Platformun Twitter’da daha iyi iletişim ve etkileşimi kolaylaştıracak özellikler üzerinde çalıştığını görmek güzel. Bu nedenle şirket, kullanıcıların zayıf yanıt vermesi nedeniyle Filolar özelliğini kapattı. Ayrıca, kullanıcıların yeni bir hesap oluşturmanın yanı sıra uygulamaya hızlı bir şekilde başlaması için yeni ‘Apple ve Google ile oturum açın’ hesaplarına giriş seçenekleri.

Daha önce Twitter, platformda yer alabilecek yeni özelliklerin konseptini paylaşmıştı: ‘mention’, ‘Güvenilir Arkadaşlar’, ‘Yüzler’ ve ‘Yanıt Tercihi’ özellikleri ve web’de Tweet Tepkileri keşfedildi.

Uygulamanın geliştirilmesi Twitter için kazançlı oldu. Şirket, 2021’in ikinci çeyreğinde yıllık %74 büyüme ve 206 milyon Günlük Para Kazanılabilir aktif kullanıcı (mDAU) ile 1,19 milyar dolar gelir bildirdi. iOS 14.5’in Uygulama İzleme Şeffaflığı gizlilik özelliğine rağmen Twitter, reklam gelirini kaybetmedi, reklamlar platformda %11 büyüdü.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*