Ubuntu’da Faydalı Kısayol Tuşları

Ubuntu’da Faydalı Kısayol Tuşları

Clonezilla, sabit diskinizi klonlamanız için popüler bir yazılımdır. Ancak, belirli bir bölümün yedeğini önceden kurmuş olduğunuz yeni bir HDD’ye geri yüklemeye çalıştıysanız, Clonezilla bunu yapmayı reddetmiş olabilir. Farklı bölümleri otomatik olarak seçmekte ısrar etmiş ve yedeklemenizin geri yüklenmesini istediğiniz yeri seçmenize izin vermemiş olabilir.

Bu kılavuzda, Clonezilla yedeğinizi seçtiğiniz farklı bir bölüme (kendi seçimine değil) nasıl geri yükleyeceğinizi gösteriyoruz.

Değişen depolama atamalarıyla ilgili sorun

Bizim durumumuzda olduğu gibi Clonezilla aracılığıyla önceki bir Windows yedeğini geri yüklemeye çalışırken, tercih edilen hedefimiz “sde” yerine “sda” cihazına geri yüklemekte ısrar etti. Clonezilla, orijinal bölümlerin “sdX” atamasını sabit kilitlemişti ve yedeklemenin farklı bölümlere geri yüklenmesine izin vermiyordu.

Bu, kullanıcının çıkarlarını göz önünde bulundurarak haklı bir seçimdir. Clonezilla, içindeki işletim sistemlerinin restorasyondan sonra çalışır durumda kalması için bölümleri orijinal konumlarına geri yüklemeye çalışır.

Clonezilla Alternatif Hedef Orijinal Bölümlere Geri Yükleme

… Devamını oku]]>

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*