VEA ve Akrame yıldönümlerini ortak akşam yemekleri ile kutlayacak | Yaşam Tarzı Asya Hong Kong

VEA ve Akrame yıldönümlerini ortak akşam yemekleri ile kutlayacak |  Yaşam Tarzı Asya Hong Kong

Hong Kong’un en başarılı ve yenilikçi şeflerinden ikisi, önümüzdeki ay restoranlarının yıldönümlerini alışılmadık ve ilgi çekici bir şekilde kutluyor. VEA Restaurant & Lounge’un birinci yıl dönümü ve Restaurant Akrame’nin üçüncü yıl dönümünün ortak bir kutlaması olarak, bu işletmelerin arkasındaki iki şef, Vicky Cheng ve Akrame Benallal, bu mutfakların en iyilerini vurgulayacak bir Çin-Fransız-Fransız menüsü üzerinde işbirliği yaptılar – ve bu şefler – sunmak zorunda.

Her iki şef de Doğu ve Batı arasındaki bu eşsiz evliliğe yabancı değil. Cheng, Batı pişirme tekniklerini kullanarak cesur Çin malzemelerine benzersiz yaklaşımıyla övgü alırken, Benallalexcels, yerel Çin unsurlarıyla geleneksel Fransız mutfağını pişiriyor. Bu iki yıldız şef birlikte, yalnızca iki geceye özel sekiz çeşit özel bir akşam yemeği hazırlayacak ve her biri aynı anda servis edilen dört yemek sunarak konuklara gece boyunca enfes bir lezzet senfonisi sunacak. Şef Cheng’in kerevitli çıtır deniz hıyarı, sonbahar siyah trüf ve çıtır bezelyenin yanı sıra şef Benallal’ın brokoli ve fıstıklı yeşil kalkanı da öne çıkan özellikler arasında.

İlk akşam yemeği 4 Kasım 2016’da VEA’da gerçekleştirilecek; ikinci akşam yemeği ise 5 Kasım 2016 tarihinde Restaurant Akrame’de verilecektir. Her iki gecede akşam yemeği 1.500 HK$ (artı %10 servis ücreti) olarak ücretlendirilir ve ek ücret karşılığında özel şarap ve kokteyl eşleştirme seçenekleri sunulur.

Restoran Akrame Hong Kong, 9B Gemi Sokağı, Wanchai, +852 2528 5068, akrame.com.hk|VEA Restaurant and Lounge, 29?0/F, The Wellington, 198 Wellington Street, Central, vea.hk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*