Web’de Metne Açıklama Eklemek İçin En İyi Google Chrome Uzantılarından 7’si

Web’de Metne Açıklama Eklemek İçin En İyi Google Chrome Uzantılarından 7’si

İş, okul veya kişisel kullanım için olsun, bir makaleye açıklama eklemek, önemli notları yakalamak için inanılmaz derecede yardımcı olabilir. Belgeleri işaretlemek, ihtiyacınız olanı hızlı bir şekilde bulmanızı sağlayacaktır. Tercih ettiğiniz tarayıcı Google Chrome ise, kalbinizin içeriğine açıklama eklemek için uzantı sıkıntısı yoktur. Bugün Chrome’da ek açıklama eklemek için en iyi seçeneklerden bazılarına göz atalım.

Hipotez Web ve PDF Ek Açıklama Chrome uzantısı, web sayfaları ve PDF belgeleri için genel amaçlıdır. Notlar, vurgular ve yanıtlar oluşturmak için kullanabilirsiniz. Araştırma notlarınızı daha düzenli hale getirmek ve kolayca bir şeyler bulmak istiyorsanız bu harika. Özel olarak işbirliği yapabilmeniz için arkadaşlarınızla veya iş arkadaşlarınızla tartışmalar için de kullanabilirsiniz.

Bu notta, Hipotez hem genel hem de özel notlar bırakmanıza izin verir; bu nedenle, bir not herkesin görebileceği şekilde değilse, bir notu kazara herkese açık yapmamaya dikkat edin. Açıklamalı belgelerinizi paylaşmaya hazır olduğunuzda, başkalarının incelemesi için herhangi bir nota veya hatta tüm bir web sayfasına bağlantı verebilirsiniz.

Bu alandaki çoğu Chrome uzantısı, metni doğrudan sayfaya açıklama eklemenize izin vermeye odaklanırken, Harika Ekran Görüntüsü, çevrimdışı kullanım için sayfaları yakalamaya odaklanmıştır. Hem tam hem de kısmi ekran yakalama özelliğiyle, ekran görüntüsüne daireler, oklar, çizgiler, dikdörtgenler ve daha pek çok şeyle açıklama eklemek kolaydır. Arka plan rengi kullansanız da kullanmasanız da metin ekleme yapılabilir.

Bunun da ötesinde, çeşitli arka plan renkleri ekleyebilir ve farklı yazı tipleri ve yazı tipi boyutları arasında geçiş yapabilirsiniz. Sayfada bulanıklaştırmak istediğiniz bir şey mi var? Bunu, özellikle dikkat çekmek istediğiniz bir şeyi vurgulayabileceğiniz gibi kolayca yapabilirsiniz. Açıklama eklemeyi tamamladığınızda, açıklamalı ekran görüntüsünü hızlı bir şekilde kaydedip bilgisayarınıza paylaşabilir ve bir arkadaşınız, aileniz veya iş arkadaşınızla paylaşabilirsiniz.

Farklı öğeleri vurgulamak için daha fazla renge sahip olmayı tercih ederseniz, Yawas Web Highlighter’ı seveceksiniz. Bu başka bir basit ve anlaşılır web açıklama aracıdır, ancak onu farklı kılan, vurgu renklerini seçmekte özgür olmanızdır. Vurgu rengini değiştirme, vurguları silme vb. gibi işlevlerinin çoğuna bağlam menüsünden ve klavye kısayollarından erişilebilir.

Vurgulamak için hangi rengi seçerseniz seçin, tüm değişiklikleriniz Google’da veya Google’ın yerleşik Chrome depolama API’sı aracılığıyla yer işaretlerinizde saklanır. Önceden vurgulamış olduğunuz bir web sayfasını her açtığınızda, tüm bu değişiklikler hemen mevcut olacaktır.

Kami PDF ve Belge İşaretleme, zengin özelliklere sahip başka bir belge açıklama ve işaretleme uzantısıdır. Google Drive ve Google Classroom ile çalışır ve metni vurgulama, ekleme, altı çizili, üstü çizili, sesli açıklama, serbest çizim, resim, şekil ve imza ekleme, çevrimdışı mod vb. gibi tonlarca özelliğe sahiptir, ancak ücretsiz değildir.

Bu çok kapsamlı bir profesyonel uygulama. Bir öğretmen veya öğrenciyseniz, bu sizin en iyi seçiminiz olabilir. Sadece hızlı bir açıklama aracı arıyorsanız, bu listede daha iyi seçenekler var. Özellikle öğrenciler için Kami’nin verilerinizi hiçbir şekilde toplamadığını veya kullanmadığını belirtmekte fayda var.

Tüm Diigo hayranları için Diigo Web Collector Capture ve Annotate Chrome uzantısı bir nimettir. Yer imi eklemek, arşivlemek, vurgulamak, yapışkan notlar eklemek ve tam sayfaları ve yalnızca bölümleri işaretlemek için kullanabilirsiniz. Bunları Twitter ve Facebook’ta paylaşabilirsiniz. Google’da arama yaparken aynı anda Diigo kitaplığınızda arama yapma veya önemli noktaları otomatik olarak gösterme gibi bazı harika özelliklere sahiptir.

Nimbus, bir parçaya, seçilen alana veya tüm web sayfasına açıklama eklemenize izin veren başka bir ekran görüntüsü benzeri araçtır. Ekran görüntünüzü aldıktan sonra, “Düzenle” düğmesine basın ve kalbinizin içeriğine açıklama ekleyebilirsiniz. Grafik veya metin kutuları eklemek ister misiniz? Oklara veya çıkartmalara ne dersiniz? Vurgulama metni de mevcuttur. Tüm ek açıklamalarınızı tamamladığınızda, Nimbus’un faydaları dikkat çekici hale gelir.

Ekran görüntünüzü Google Drive veya Dropbox’a (premium sürüm) yükleyebilir, bir filigran (premium sürüm) ekleyebilir veya Google Classroom’a kaydedebilirsiniz. Notlarınıza herhangi bir noktada kolayca başvurabilmeniz için notlarınızı bir PDF’ye kaydetmek istiyorsanız, bu da mümkündür. Nimbus kullanmanın belki de en büyük yararı, video çekmek için ekranınızı kaydedebilmeniz ve ardından videoya çeşitli şekiller, oklar ve dikdörtgenler ile açıklama ekleyebilmenizdir.

Her ekran görüntüsü uzantısının aynı olduğunu düşünmek kolay olsa da, qSnap tüm “premium” özellikleriyle bile ücretsiz bir fiyat noktası ile kendini farklılaştırıyor. En dikkat çekici yönü, açıklamalı ekran görüntülerinizi tek bir siteden alıp tek bir belgede birleştirebilmesidir. Bu, qSnap’in, herhangi bir ekran görüntüsüne hızlı bir şekilde geri dönebilmeniz için, 30 güne kadar bir “bekleme” tepsisine yakaladığınız görüntüleri kaydetmesiyle aynı zamana denk gelen büyük bir zaman tasarrufu sağlar. Tüm uzantı özelliklerinin dışında, notlar, vurgulama, oklar, metin kutuları, kırpma, daireler ve oklar gibi uzantının yerleşik açıklama araçlarıyla açıklama ekran görüntüleri yapılabilir.

Bir sayfada hassas bilgileri gizlemeniz, ancak yine de başka bir kişi veya grupla paylaşmanız mı gerekiyor? Açıklama eklemek veya paylaşmak istemediğiniz herhangi bir bilgiyi kolayca engelleyebileceğiniz için bu sorun değil. Belgenizi veya ekran görüntüsünü uygun şekilde işaretleyip paylaşıma hazır hale getirdikten sonra, doğrudan qSnap’ten e-posta gönderebilirsiniz. JPG veya PNG dosya formatları arasında seçim yapın ve görüntülerin tamamen okunaklı olması için düşük, orta veya yüksek kalite arasından seçim yapın.

Chrome ek açıklama uzantıları, basit metin vurgulama için küçük araçlardan tam teşekküllü açıklama ve ortak çalışma paketlerine kadar birçok farklı şekilde gelir. Özellikleri de farklıdır, bu yüzden birini dener ve beğenmezseniz, başka bir tane deneyin ve bu konuda daha fazla şansınız olacağını umarsınız. Bu arada, göz atmayı hızlandırmak için en iyi Google Chrome uzantılarından bazılarına da göz atın. Ayrıca daha olumlu bir tarama deneyimi için kullanışlı Chrome bayrakları da bulacaksınız.

En son eğitimlerimizle ilgili güncellemeleri alın.

David, teknoloji endüstrisinde 15 yılı aşkın deneyime sahip serbest çalışan bir teknoloji yazarıdır. Nintendo’nun her şeyini seviyor.

Benim tarafımdan geliştirilen bu basit web sayfası ek açıklamasını deneyin: https://chrome.google.com/webstore/detail/annotate-web-pages/emajnoacacifjgmkkmheackniabamonm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*