Windows 10 19H1 telefon görüşmeleri aktarma ve pano senkronizasyon özellikleriyle gelecek

Windows 10 19H1 telefon görüşmeleri aktarma ve pano senkronizasyon özellikleriyle gelecek

HP Black Friday fırsatları şimdi yayında ve 2’si 1 arada bilgisayarlarda, dizüstü bilgisayarlarda, dizüstü bilgisayarlarda ve Windows 10 çalıştıran diğer cihazlarda büyük tasarruf edebilirsiniz. İlginç deri Spectre Folio 13’ü satın almak için bekliyorsanız, şimdi tam zamanı.

Bugün HP, 13 inçlik 2’si 1 arada aygıt, şarj edilebilir bir fare ve bir deri kılıf içeren şirketin en son Spectre Folio 13 paketini 1629 $ yerine 1.529 $’a satıyor.

HP Spectre Folio 13 bize, iş profesyonellerinin yanında bulacağınız tipik bir folioyu hatırlatıyor. Diğer 2’si 1 arada ayrılabilir aygıtların aksine, HP Spectre Folio, geleneksel bir dizüstü bilgisayar gibi çalışabilmesi için ekranı ve klavyeyi bir araya getiren bir menteşe olan deri bir gövde kullanır.

Donanım özellikleri de oldukça harika ve aşağıda daha fazla ayrıntı bulabilirsiniz:

Ilgilenen? HP Spectre Folio paketinin fiyatı sadece 1.529$’dır ve doğrudan HPhere’dan satın alabilirsiniz.

HP’nin orta sınıf dizüstü bilgisayar modeli15-bs121nr şu anda sadece 279$’a satılmaktadır. Cihaz, en ucuz fiyata uzun süreli performans sunar ve orta çekirdekli oyun, eğlence ve üretken görevler için oldukça harika bir cihazdır.

Eğer ilgileniyorsanız, bu cihazı buradan satın alabilirsiniz.

Bugün, HP Envy x360’ı yalnızca 599,99 $ karşılığında alabilirsiniz. Şık bir görünüme ve tam boy klavyeye sahip üst düzey bir cihazdır. İşte özellik tablosuna bir bakış:

Cihazı buradan satın alabilirsiniz.

Kontrol etmek isteyeceğiniz birçok başka iyi fırsat var. İlgileniyorsanız, HP’nin Kara Cuma fırsatları sayfasına buradan gidebilir ve en sevdiğiniz cihazı bugün indirimli fiyattan alabilirsiniz.

Windows Phone’un geliştirilmesini sonlandırdığından beri Microsoft, Windows PC’leri ve Android/iPhone’u birbirine yaklaştıracak yeni özellikler üzerinde çalışıyor. Geçen ay Microsoft, akıllı telefonunuzda depolanan fotoğrafları ve mesajları doğrudan PC’nizden görüntülemenize yardımcı olmak için yeni Telefonunuz uygulamasını resmen başlattı.

Telefonunuz uygulaması, eski mesaj konuşmalarına erişmenizi sağlamanın yanı sıra, PC’niz aracılığıyla mesajları göndermenize de olanak tanır. Geçen ay Windows üreticisi, Windows 10 Telefonunuz uygulaması için Android uygulamalarını masaüstü ekranınıza yansıtmanıza olanak tanıyan bazı yeni özellikleri de duyurdu.

Birden fazla rapora göre, Microsoft şimdi telefon görüşmelerini PC’lere aktaracak başka bir ilginç özellik üzerinde çalışıyor. Kanıt, “Windows.CallingShellApp” adlı bir Windows 10 19H1 Kabuğunda tespit edildi.

Bu rapor, Windows’ta birçok gizli değişikliği gözlemlemesi ile tanınan güvenilir Microsoft gözlemcisi Albatross tarafından artık onaylandı. Albatross’a göre Windows 10 19H1 güncellemesi konferans görüşmeleri için de destekle gelecek.

“19H1’in kabuğu konferans görüşmelerini destekleyecek. Sanırım bu, standart telefon görüşmesi desteğinden biraz daha fazlası,” Albatross tweetlendi. “Dilediğiniz yöne, başka bir cihaza çağrı gönderebileceksiniz. Telefondan PC’ye veya PC’den telefona”.

Doğrudan bağlı Windows 10 PC’nizden tuş takımındaki numarayı çevirerek aramayı reddedebilir, alabilir ve bir arama başlatabilirsiniz.

Windows 10'da Pano

Pano olarak da adlandırılan pano, bir belgeden, resimden veya dosyadan kopyalanan veya kesilen içeriği geçici olarak saklayan bir özelliktir.

Windows 10 Ekim 2018 Güncelleştirmesi (sürüm 1809) ile Microsoft, Bulut Panosu desteğini kullanıma sundu. Etkinleştirilirse, bir belgeden kestiğiniz veya kopyaladığınız verilerin geçmişini görüntüleyebilirsiniz.

Şu anda, pano yalnızca Windows 10 cihazlarıyla senkronize edilebilir, ancak bu, yakında bilgisayarınızın panosunu telefonunuzla senkronize edebileceğiniz için değişecektir. Bu, sonunda PC panosu içeriğini telefonunuzdan görüntüleyebileceğiniz anlamına gelir. Örneğin, bir metni (telefon numarası, adres) PC’nize kopyalarsanız, ona telefonunuzdan erişebilirsiniz.

Tüm bu değişikliklerin Windows 10 19H1 güncellemesi ile önümüzdeki yılın başlarında gelmesi bekleniyor ancak bu aşamada telefon görüşmesi aktarma özelliği onaylanmadı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*