Windows 10 için Quantum Break güncelleniyor

Windows 10 için Quantum Break güncelleniyor

Microsoft, birkaç yıldır Windows Phone için 3D Touch özelliği üzerinde çalışıyor. Lumia McLaren ile gelmesi beklenen özellik. Ancak şirket, 3D dokunmatik özelliği olması beklenen Lumia McLaren’ı iptal etti. Ancak, 3D Touch özelliği üzerinde çalışmaya devam ettiler ve Microsoft’un bu özelliği yakında çıkacak bir akıllı telefonla geri getireceğini umuyoruz.

Şimdi ise Microsoft Araştırma ekibi tarafından yeni bir video yayınlandı. Video, yeni 3D Touch özelliğini çalışırken gösterdi ve görünüşe göre Microsoft, yeni 3D Touch özelliğini resmi bir videoda tanıtmak için Lumia McLaren’ı kullandı.

Araştırma, telefonun cihazı nasıl tuttuğunuzu ve parmaklarınızın ona ne zaman ve nereye yaklaştığını algılama yeteneğini kullanıyor. Hinckley, “Elleri zihne açılan bir pencere olarak kullanıyor” dedi. Arayüzlerin size anında uyum sağlamasına izin vererek, her zaman telefonunuzu şu anda nasıl tuttuğunuz veya kullandığınızın özel bağlamına göre uyarlanırlar.

“Mobil etkileşimin geleceği için büyük bir potansiyele sahip olduğunu düşünüyorum” dedi. “Ve bunu, artık her yerde bulunan ekran yönünü algılama ve otomatik döndürme yeteneği de dahil olmak üzere, cep telefonlarındaki sensörlerin olanaklarını keşfeden ilk insanlardan biri olarak söylüyorum.”

Telefon bir Lumia McLaren prototipi olabilir. Bununla birlikte, ilginç bir şekilde, Microsoft hala 3D dokunmatik özelliği üzerinde çalışıyor ve umarım her şey yolunda giderse yakında 3D dokunmatik özellikli yeni bir Lumia göreceğiz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*