Windows 10 ISO’larını bulmak için en iyi yerler

Windows 10 ISO’larını bulmak için en iyi yerler

Windows işletim sistemlerini kurmak ve onarmak, bilinen, iyi, çalışan ve virüssüz kurulum ve destek dosyalarına erişim gerektirir. Tipik olarak, bu koleksiyonlar onlarca, hatta yüz binlerce öğeye dönüşebilir ve karmaşık bir dosya dizinleri hiyerarşisi (Windows dilinde klasörler) içinde düzenlenir.

Bu muhtemelen, orijinal olarak tüm optik diskin (CD, DVD veya hatta Blu-ray disk gibi) içeriğini yakalamak için geliştirilen ISO formatının neden Windows gibi büyük ve karmaşık bir şey için bu kadar iyi bir kapsayıcı olduğunu açıklıyor. Bugünlerde kurulum veya onarım için bir Windows indirmesi aradığınızda, bulacağınız şeyin en iyi şekilde “Windows ISO” olarak tanımlanması muhtemeldir.

Microsoft, ödeme yapan müşterilere çeşitli yollarla Windows ISO’larına erişim sağlar. Visual Studio’ya (eski adıyla MSDN) veya Toplu Lisanslama Hizmet Merkezi’ne (diğer adıyla VLSC) abone olanlar, ihtiyaç duyabilecekleri Windows 10 ISO’larını aramak, belirlemek ve indirmek için yetkili oturum açma bilgilerini kullanabilirler (lisanslarının bu işletim sistemini kapsaması şartıyla).

Bu yöntemlerin yanı sıra, doğrudan Microsoft’tan resmi bir Windows 10 ISO görüntüsü almanın iki yolu daha vardır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*