Windows 10 KB4598298 şimdi önemli düzeltmelerle kullanıma sunuluyor

Windows 10 KB4598298 şimdi önemli düzeltmelerle kullanıma sunuluyor

Microsoft’un, Sürüm Önizleme Halkasındaki test kullanıcılarının etkinleştirme paketi aracılığıyla önizleme yapılarını (19043 veya daha yeni) değerlendirmeye başlayacağı Şubat ayında Windows 10 sürüm 21H1 üzerinde düzgün çalışmaya başlayacağı bildiriliyor.

Deneyimsiz kullanıcılar için Windows 10 21H1, tamamen kalite iyileştirmelerine ve hata düzeltmelerine odaklanan hizmet paketi tarzı bir güncellemedir. Herhangi bir yeni ana özellik eklemesi olmayacak (Ekim 2020 Güncellemesi önceki yıl olduğu için) ve Microsoft şimdi bunu Mayıs veya Haziran 2021’de yayınlamayı planlıyor.

Yeni bir kod taahhüdüyle Microsoft, yeni bir “Windows sürümü” üzerinde çalıştığını ve bunun Haziran 2021’de genel kullanıma sunulacağını doğruladı. Yayın tarihine ek olarak Microsoft, bir sonraki özellik güncellemesinin yerleşik içereceğini de kaydetti. Kernel İşlem Yöneticisine (KTM) karşı koruma.

Chromium kod taahhüdü, “Bu Haziran 2021’de çıkan Windows Sürümü, KTM açıklarını devre dışı bırakabilecek yeni bir API’ye sahip. Dahili bir işletim sistemi yapısında, KTM istismarının artık mevcut olmadığı doğrulandı.”

Windows güncellemelerinin yayın döngüsünü takip ediyorsanız, yılın ilk büyük güncellemesinin Mayıs ayında yayınlandığını fark etmiş olabilirsiniz. Örneğin, Windows 10 sürüm 1903 ve sürüm 2004 güncellemeleri Mayıs ayının son haftasında tüketicilere sunuldu.

Bu nedenle, Windows 21H1 sürümünün Mayıs 2021’de piyasaya sürülmesi ve Haziran 2021’de daha fazla kullanıcıya sunulması çok muhtemeldir.

Ancak aynı zamanda Microsoft’un Haziran ayında RTM (üreticiye sürüm) statüsüne ulaşması beklenen Windows 10 21H2 “Sun Valley” güncellemesinden bahsetmesi de mümkün.

Bahar 2021 güncellemesi hakkında henüz pek bir şey duymadık ve tam olarak ne bekleyebileceğimize dair hiçbir ayrıntı açıklanmadı.

Ancak Windows 10 Bahar 2021 güncellemesiyle görebildiğimiz değişikliklerden biri, Ayarlar uygulamasında grafik kartı için yeni bir bölüm. Güncellemenin ayrıca HTTPS (DOH) üzerinden DNS için yerel destek eklemesi bekleniyor.

21H1 görünüşte küçük bir güncelleme ile, 2021’in sonlarına yönelik aşağıdaki yükseltme, büyük bir yeniden tasarım için mantıklı. Windows 10 21H2’nin (2021 sonbahar güncellemesi) yeni bir Başlat Menüsü, Eylem Merkezi, Görev Çubuğu ve gelen kutusu uygulamaları içermesi bekleniyor. Performans ve karanlık tema ‘tutarlılığı’ iyileştirmeleri de olacak.

Güncelleme 1: Chromium gönderisi düzenlenmiş gibi görünüyor ve artık yayın ayını içermiyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*