Windows 10 Klasör arama özelliğini geliştirmek için Redstone 4 güncellemesi

Windows 10 Klasör arama özelliğini geliştirmek için Redstone 4 güncellemesi

Bugün bir başka patent, Microsoft’un katlanabilir mobil cihazı ‘Surface Phone’un varlığını doğruladı. Önceki patentlere benzer şekilde, Microsoft’un Surface Andromeda’sının bu yeni patenti de efsanevi cihazın katlanabilir gövdesine daha yakından bakmamızı sağlıyor. Bu patent ile Microsoft, nihayet katlanabilir mobil cihazdaki dokunsal düzenlemeye değindi. Dokunsal Geri Bildirim, temelde kullanıcının bir dokunuşun kabul edildiğini bilmesini sağlar.

Çok parçalı bir elektronik cihaz açıklanmaktadır; cihaz, bir birinci mahfaza bölümü, bir ikinci mahfaza bölümü, birinci mahfaza bölümünü ikinci mahfaza bölümüne mekanik olarak bağlayan bir bağlantı elemanı ve içinde düzenlenmiş bir dokunsal etkiyi indükleyecek şekilde yapılandırılmış bir haptik eleman içermektedir. birinci mahfaza kısmından veya ikinci mahfaza kısmından en az biri. Dokunsal eleman, bağlantı elemanı ile doğrudan temas halindedir. Bağlantı elemanı, haptik etkiyi birinci mahfaza kısmı ile ikinci mahfaza kısmı arasında iletmek üzere konfigüre edilmiş bir haptik kılavuz elemanıdır.,” Microsoft açıklıyor.

Haptik eleman, cihazın iki ekranına bağlanan bir eleman ile doğrudan temas halinde olacak şekilde uygulanmıştır. “En azından bazı düzenlemeler, titreşim gibi dokunsal etkinin, bağlantı elemanı yoluyla dokunsal etkinin iletildiği söz konusu mahfaza bölümünün kütlesi tarafından güçlendirilmesine izin verebilir ve düzenlemeye gerek kalmadan burada güçlü bir dokunsal geri besleme oluşturulabilir. başka bir mahfaza kısmındaki diğer haptik eleman,” şirket ekledi. Microsoft bu patent için 18 Ağustos 2016’da başvurdu.

Dün, Microsoft yöneticisinin ‘Surface Phone’ konulu bir açıklamasını bildirdik. Microsoft Hindistan Başkanı Anant Maheshwari, bir röportajda şirketin mobil deneyimini geliştirmek için OEM ortaklarıyla birlikte çalıştığını açıkladı.

Katlanabilir mobil cihazın patentinin Surface Phone veya Andromeda’nın yolda olduğunu doğrulamadığını belirtmekte fayda var. Söylentilere göre cihaz Snapdragon işlemciden güç alacak ve Microsoft’un en yeni Windows 10 ARM projesinde çalışacak.

Son güncellemelere göre, Microsoft’un katlanabilir mobil kod adlı Andromeda’sı tipik bir akıllı telefon değil, cihaz daha çok Microsoft’un bir kitapçık formundaki iptal edilmiş Courier cihazına benziyor. Söylentiler ayrıca Microsoft’un cihazın not alma yetenekleri için OneNote uygulamasının ve Surface Pen’in geliştirilmiş bir sürümünü test ettiğini iddia ediyor. En son patentlerden biri, son zamanlarda iki farklı ekranın bir menteşe kullanılarak tutturulduğu ve cihazın ekranlar arasında boşluk bırakmadan tek bir görüntü üretebildiği cihazın tasarımını boyadı.

dokunsal etki ve dokunsal unsur, Duyduklarım bu kadar, gerisi bana Yunanca geldi 🙂

Microsoft, Windows 10 işletim sistemi için dördüncü Redstone güncellemesi üzerinde çalışıyor. Windows 10 için bir sonraki büyük güncelleme olan Redstone 4, yazılım devinin Microsoft’un masaüstü işletim sisteminin yeni sürümünü 2018’in başlarında piyasaya sürmesi bekleniyor.

Microsoft bir blog gönderisinde, Windows 10’un ‘Windows Search Indexer’ın geliştirilmiş bir sürümünü aldığını açıkladı. Daha önce Windows Masaüstü Araması (WDS) olarak bilinen Windows Search Indexer, sistemde depolanan dosya ve klasörleri düzenleyen bir dizin oluşturma hizmetidir. Dosya Gezgini, kullanıcıların belgelerini, resimlerini ve dosyalarını kolayca bulabilmeleri için tüm klasörleri düzenlemek için Windows Arama Dizin Oluşturucu’yu kullanır.

Microsoft şu anda, verimliliğini önemli ölçüde artırabilecek, yani belgelerinizi, resimlerinizi ve dosyalarınızı anında bulabileceksiniz anlamına gelen, Windows Search Indexer özelliğinin geliştirilmiş bir sürümünü test ediyor.

Dizin Oluşturucu klasörden klasöre hareket ettikçe sorgu hızları düşer. Dizin Oluşturucu, sorgu hızlarının düşebileceğini algıladığında, performansı artırmak için dizinleri birleştirir. Tamamen birleştirilmiş bir dizin, birleştirilmemiş bir dizine göre 10 kata kadar daha hızlı sonuçlar verir. Ancak bir sorun var: birleştirmeler çok fazla CPU gerektirir ve bu da pili tüketir”Microsoft açıkladı.

Dizin Oluşturucu aslında çok fazla birleştirme gerçekleştiriyor olabilir. Birleşmelerin meydana geldiği eşiği düşürün ve düşüncemiz, arama hızlarını etkilemeden pil ömrünü iyileştirebileceğimizdi.“diye ekledi şirket.

Microsoft, Insider’larla birlikte, Microsoft’un bu yılın başlarında duyurduğu ve şimdi Windows 10 Redstone 4 güncellemesine ulaşması beklenen bir özellik olan Windows Zaman Çizelgesi’ni de test ediyor. Windows 10’daki Zaman Çizelgesi, kullanıcıların uygulama etkinliklerini kaydetmelerine olanak tanır ve kullanıcılar daha sonra kaydedilen uygulama etkinliğini yükleyebilir.

Yukarıda belirttiğimiz gibi, Redstone 4 kod adlı Windows 10’un bir sonraki sürümünün 2018’in başlarında gelmesi bekleniyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*