Windows 10 Mobile Build 15254.538, iyileştirmelerle kullanıma sunuldu

Windows 10 Mobile Build 15254.538, iyileştirmelerle kullanıma sunuldu

Microsoft, dün New York City’deki Surface Etkinliğinde ikinci nesil Surface Studio 2’yi duyurdu. Surface Studio 2, şirketin birinci nesil Surface Studio’suna benzer çizgilerdedir ancak yükseltilmiş donanımla birlikte gelir.

Surface Studio 2, 28 inç ekrana sahip yeni bir likit kristal teknolojisi ile birlikte gelir. Şirket, şimdi yüzde 38 daha parlak ve yüzde 22 kontrast sunan Surface Studio 2 ile cihazın parlaklığını artırdı.

Cihaz, en yeni nesil yongalar olmayan Intel Core 7. Nesil i7 işlemci tarafından desteklenmektedir. Microsoft’un 2. nesil Surface Studio’da en yeni çipi kullanmamasının ardındaki düşünce, maliyet tasarrufu sağlayan ve şirketin maksimum sayıda satış yapmasına olanak tanıyan bir önlem olarak değerlendirilebilir.

Hepsi bir arada PC, 32 GB RAM ile birlikte gelir ve maksimum 2 TB’a kadar depolama sağlar. 2. nesil cihaz, Redmond Giant tarafından ayrıca satılacak olan Surface Dial’ı da destekliyor.

Surface Studio 2 ayrıca bir Gigabit Ethernet bağlantı noktası ve microSD kart okuyucu ile birlikte USB-C ve dört farklı USB 3.0 bağlantı noktası ile birlikte gelir. Microsoft ayrıca cihazın 16 GB RAM ve 1 TB depolama varyantı için 3.499 $ başlangıç ​​fiyatıyla satılacağını da onayladı.

32 GB RAM ve 2 TB depolama alanıyla gelen ikinci varyant 4.799 dolardan fiyatlandırıldı. Microsoft ayrıca, Surface Studio 2’nin 1 TB depolama ve 32 GB RAM ile 4.199 $’dan satılacak üçüncü bir yapılandırmasını veya varyantını duyurdu.

Microsoft, Surface Studio 2 için şimdiden ön siparişleri açtı ve cihaz 15 Kasım’da sevk edilecek. Microsoft, etkinliğinde, yine bu ay satışa çıkacak olan Surface Pro 6 ve Surface Laptop’u da duyurdu.

USB-C için bir dahaki sefere?

Windows 10 Mobile herhangi bir yeni özellik veya önemli iyileştirme almıyor ancak Microsoft’un yine de her ay güvenlik güncellemeleri yayınlaması bekleniyor. Kısıtlayıcı Windows 10 Mobile platformu, açık kaynaklı Android’den çok daha iyi güvenlik sunuyor ve bugün platform, güvenlik düzeltmeleriyle birlikte yeni bir toplu güncelleme alıyor.

Windows Phone’unuz Windows 10 Fall Creators Update’teyse (sürüm 1709 veya feature2 şubesi), 15254.530’dan 15254.538’i alacaksınız. Windows Phone’unuz Creators Update’teyse, Build15063.1390 ​​alacaksınız ve bu, bilinmeyen değişikliklerle birlikte gelir.

Microsoft’un destek belgesinde yayınlanan değişiklik günlüğüne göre, Windows 10 Mobile 15254.538, KB4462937’de sunulan düzeltmeleri içerir. Bu, Windows Phone’unuz için bugünün güncellemesinin Microsoft Edge, Windows Kernal, Windows Storage ve Dosya sistemleriyle ilgili güvenlik sorunlarını ele aldığı anlamına gelir.

Tam değişiklik günlüğünü aşağıda bulabilirsiniz ve hem PC’ler hem de cep telefonları için geçerlidir:

Diğer yandan Microsoft, Windows 10 Mobile Yıldönümü Güncelleştirmesi desteğini bugün sonlandırdı ve telefonunuz Windows 10’un bu sürümünü çalıştırıyorsa artık herhangi bir güvenlik düzeltme eki almayacaksınız.

Windows 10 Mobile’ın yalnızca 1 yıllık desteği kaldı, ancak Windows Mağazası ve birinci taraf uygulamaların 2019’dan sonra da çalışması muhtemel.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*