Windows 10 Redstone 5, içerik menüsüne yeni düzenleme kontrolleri getirecek

Windows 10 Redstone 5, içerik menüsüne yeni düzenleme kontrolleri getirecek

Microsoft, giyilebilir cihazlar için yeni bir teknolojiyi test etmiş gibi görünüyor ve şirket, yeni giyilebilir cihaz için patentleri, şirketin Band giyilebilir ve akıllı saat geliştirmeyi bıraktığı bir zamanda 2017’de açtı. Patent, Microsoft’un henüz giyilebilir konseptten vazgeçmediğini öne sürse de, patentlerin geç yayınlanmış olması ve şirketin artık böyle bir cihaz geliştirmemesi mümkün olabilir.

Yazılım devinin aktivite izleyicilerle aşağı yukarı işinin bittiğine inanılıyor ve geçen yılın sonlarında yayınlanan bir patent, Microsoft’un modüler bir akıllı saat üzerinde çalıştığını öne sürdü. Patentin hiçbir şekilde böyle bir ürünün gün ışığı görebileceğinin bir göstergesi olduğunu söylemeye gerek yok.

“Giyilebilir bilgi işlem cihazı ile kan basıncı tahmini” adlı yeni bir patent, Microsoft’un kan basıncını izlemesine yardımcı olacak bir teknolojiye sahip giyilebilir bir cihazı tanımlar ve yerleşik makine öğrenimi özelliği nedeniyle sonuçlar doğrudur.

“Yöntem, konunun zamanla değişen özelliklerine ve kan basıncı ölçümlerine dayalı olarak makine öğrenimi modelinin konuya kalibre edilmesini içerebilir. bir tansiyon tahmini oluşturmaya tabidir,” dedi Microsoft patent başvurusunda.

İlginç bir şekilde, kullanıcının tıbbi geçmişi gönderilirse makine öğrenme sistemi geliştirilebilir.

“Halka biçimli cilt sensörü” başlıklı bir başka patentte, sistemin stres seviyelerine ilişkin istatistikler oluşturmasına izin verecek bir değil iki sensöre sahip Microsoft markalı bir giyilebilir cihaz gösteriliyor ve cihazın, cihaz ne olursa olsun doğru istatistikler sağlamak üzere tasarlandığı görülüyor. bilek pozisyonu.

Patentli cihaz, Microsoft Band serisiyle aynı görünüyor ancak teknoloji çok daha iyi görünüyor. Microsoft’un bu tür cihazlara yatırımlarını çoktan bitirdiğini ve görünüşe göre yazılım devi başka bir giyilebilir bantla ilgilenmiyor. Özellikle Microsoft markalı ürünler müşteriler tarafından iyi karşılandığı için böyle bir cihazın denemeye değer bir şey olabileceğini söylemeye gerek yok.

Microsoft Band serisi, akıllı telefon kullanıcıları arasında oldukça popüler olmasına ve dünya çapındaki müşteriler tarafından iyi karşılanmasına rağmen, şirket yine de giyilebilir cihazları terk etti. Benzer şekilde Microsoft, Azure ve Office gibi nakit ineklerine konsantre olmak için Windows Phone’ları da terk etti.

Microsoft Band’i sevdim. Çok gelişmiş ve iyi tasarlanmış.

Microsoft Store gerçekten de her ay büyüyor ve daha iyiye gidiyor olsa da, bazı geliştiriciler için işler pek de hoş değil. Tubecast adlı popüler Windows 10 uygulamasının CEO’su bir röportajda “Windows Mağazası için kesinlikle bir evlat edinme yok, çünkü kimsenin umurunda değil” dedi.

Bir süre önce şirket, eğlence ve oyun kategorisinin geliştiriciler için indirme ve paranın çoğunu oluşturduğunu doğruladı. Windows Store’dan elde edilen gelirin bazı geliştiriciler için iyi olduğunu da belirtmekte fayda var.

“Yani Windows Mağazasının çalışma şansı yok, iyi haber şu ki Satya bir süredir onu alıyor, bu yüzden MS çok fazla para kaybetmeyecek, bir CEO’nun yapması gereken şey bu” diye ekledi.

Microsoft, Windows Mağazasını geliştiricilerin yanı sıra müşteriler için de çekici hale getirmek için uğraşıyor, ancak hiçbir şey şirketin lehine çalışmıyor gibi görünüyor.

Yazılım devi, kısa süre önce Windows Mağazasını, firmanın Mağazanın cazibesini artırma stratejisinin bir parçası olan “Microsoft Mağazası” olarak yeniden adlandırdı. Şirket ayrıca, Mağaza’daki uygulamaların sayısını ve kalitesini artırabileceği için Progressive Web Apps projesine de kendini adamıştır.

Microsoft ayrıca geliştiricileri Mağazada Aşamalı Web Uygulamaları başlatmaya ve kullanışlı API’lerin yardımıyla yerel uygulamalar gibi çalışmalarını sağlamaya teşvik ediyor. Ayrıca Microsoft, Progressive Web Uygulamalarını taramak ve dizine eklemek ve geliştiricinin iznini aldıktan sonra bunları Mağaza’da yayınlamak için Bing arama motorunu da kullanıyor.

Söylemeye gerek yok, Windows 10 için Aşamalı Web Uygulamaları geliştirmek kolaydır ve Microsoft, hızlı çalışabildiği ve çeşitli ekran boyutları ve donanımlarda çalışabildiği için bu tür uygulamaların harika bir kullanıcı deneyimi sunduğuna inanmaktadır. Microsoft ayrıca, Windows 10 Nisan 2018 Güncelleştirmesi’nde Edge tarayıcısını, sonunda şirketin varsayılan web tarayıcısına daha fazla kullanıcı getirecek olan PWA desteğiyle güncelledi.

Şirket, canlı döşeme desteği, bildirimler ve daha fazlası gibi Windows 10 özelliklerine sahip PWA’yı başlatmak için kısa süre önce Twitter ile birlikte çalıştı. Microsoft Store, daha fazla Aşamalı Web Uygulaması’nın (PWA’lar) kullanıma sunulmasının ardından önümüzdeki aylarda yeni ve önemli bir büyüme yaşayabilir.

Tüplü yayın mı? Alakasız. Başı belada olan berbat bir geliştiricinin kayıpları hakkında sızlanmasını dinlemek boşuna bir okumadır. Sonraki.

Microsoft’tan Terry Myerson kısa süre önce Windows 10’un pazar payının arttığını ve hatta Microsoft Store’un yeni üçüncü taraf uygulamaları aldığını doğruladı, ancak bu oldukça yavaş bir hızda oluyor. Mart ayında Microsoft, Windows 10 Mağazasındaki Eğlence Kategorisinin küresel pazarlarda en fazla sayıda indirme ve gelir elde ediyor.

Kullanıcılarının bu özelliklere erişmesini kolaylaştırmak için Microsoft, Windows 10 Creators Update ile Windows Defender Güvenlik Merkezi’ni tanıttı. Bilgisayarınız Windows 10 Creators Update veya sonraki bir sürümde çalışıyorsa, uygulama listenizde Windows Defender Güvenlik Merkezi’ni bulabilirsiniz.

Windows 10 Redstone 5 ile Microsoft, Windows Defender Güvenlik Merkezi’ni Windows Güvenliği olarak yeniden adlandırıyor. Microsoft, isim değişikliği dışında bazı değişiklikler de getirecek. Microsoft, “Ayrıca, dikkatinizi gerektiren tehditleri ve eylemleri sunma şeklimizde bazı değişiklikler getiriyoruz ve önümüzdeki aylarda bunu iyileştirmeye devam edeceğiz” dedi.

Windows Güvenliği, Windows Defender Güvenlik Merkezi’ne benzer şekilde beş temel açıdan güvenlik sağlayacaktır.

Virüs ve tehdit koruması:Windows Defender Antivirus’ün kullanıldığı yer burasıdır. Kutudan çıktığı haliyle Windows 10 ile birlikte gelir ve olası tehditlerle ilgili tüm tarama sonuçlarınızı görüntüleyebilir. Windows Defender, sıradan kullanıcıların üçüncü taraf bir virüsten koruma yazılımına bile ihtiyaç duymayacağı noktaya kadar giderek daha yetenekli hale geliyor.

Cihaz performansı ve sağlığı:Bu size Windows güncellemeleri, depolama, pil ömrü ve sürücü bilgileri hakkında bilgi gösterecektir. Ayrıca, yüklediğiniz tüm uygulamaları kaldıracak ve sonunda size temiz bir Windows yüklemesi verecek olan ‘Yeniden Başlat’ seçeneği de vardır. Tüm kişisel dosyalarınızı ve bazı Windows ayarlarınızı saklamayı seçebilirsiniz. Bu seçenek aynı zamanda performans iyileştirmeleri de getirecektir.

Güvenlik duvarı ve ağ koruması: Bu, tüm ağ bağlantıları ve ayrıca açık olan Windows Güvenlik Duvarı ayarları hakkında bilgi sağlar. Ayrıca Ağ ve İnternet Sorun Gidericisine gitme seçeneği sunar.

Uygulama ve tarayıcı kontrolü:Sizi zararlı web siteleri, uygulamalar ve internetten gelen dosyalar hakkında uyararak sisteminizi güvende tutmanıza yardımcı olan uygulamalar ve tarayıcılar için SmartScreen ayarlarını yapmak için bir araç sağlar.

Aile seçenekleri:Ebeveyn denetimleri ve ayrıca çocuğunuzun çevrimiçi etkinlikleri hakkında bilgi sağlar. Ayrıca tüm aile cihazlarının sağlığı ve güvenliği hakkında bilgi sağlayabilir.

Basit bir ad değişikliği kulağa çok büyük bir şey gibi gelmese de Windows Defender Güvenlik Merkezi’nin yeniden markalanması, firmanın Windows 10 için gelecek planlarının bir parçası olabilir.

İnsanların teknolojiyle ilgili en önemli endişelerinden biri güvenlik tehditleridir. Tüm işletim sistemleri bir noktada güvenlik tehditleriyle karşı karşıyadır. Windows 10, piyasadaki en güvenli Windows’tur. Virüslere ve kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma sağlayan yerleşik güvenlik özellikleriyle birlikte gelir. Ayrıca Windows Hello Yüz Tanıma veya Parmak İzi taramasını kullanarak güvenli kimlik doğrulama sağlar. Ayrıca Microsoft’tan aylık güvenlik güncellemeleri alır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*