Windows 10 sürüm 1903, Ev kullanıcılarının güncellemeleri 35 gün boyunca duraklatmasına izin verecek

Windows 10 sürüm 1903, Ev kullanıcılarının güncellemeleri 35 gün boyunca duraklatmasına izin verecek

ARM üzerinde Windows 10’u Lumia 950s, Nintendo Switch, RaspberryPi 3’e taşıdıktan sonra, geliştiriciler artık işletim sistemini Google Pixel 3 XL’e yükledi. Geliştiriciler şimdi Qualcomm’un Snapdragon 845 işlemcisini kullanan Google Pixel 3 XL için ARM üzerinde Windows 10’un erken bir uygulaması üzerinde çalışıyor.

Windows 10’u desteklenmeyen cihazlarda çalıştırma fikri ilk başta kulağa kesinlikle garip gelse de, Windows 10 ARM olanaklarının sonsuz olduğunun yaşayan bir başka örneği.

ARM için Windows 10, Google Pixel 3 XL üzerinde çalışmak üzere tasarlanmamıştır, bu nedenle ele alınması gereken birkaç sorun vardır. Örneğin, hücresel bağlantı, WiFi, Bluetooth, sensörler gibi çeşitli işlevler, sürücü eksikliği nedeniyle düzgün çalışmayabilir. Bununla birlikte, ARM için Windows 10’u Pixel 3 XL üzerinde sorunsuz bir şekilde çalıştırmak için geliştiricilerin ayrıca sürücüleri yeniden derlemeleri gerekiyor.

Olarakpaylaşılan Twitter kullanıcısı NTAuthority tarafından, ARM için Windows 10 şimdilik konsol penceresini önyükleyebilir, ancak sonunda geliştiriciler akıllı telefonda masaüstüne önyükleme yapabilmelidir.

Sürücüler başarıyla aktarıldıktan ve bellek bölgeleriyle ilgili çeşitli sorunlar giderildikten sonra Windows 10’un Pixel 3 XL’de sorunsuz çalışmasını bekleyebiliriz. Başarılı bir çalışma için sistemde çeşitli ince ayarlar ve bellek yönetimi gereklidir.

Başka bir zorluk, Windows 10’un öğelerini gizleyebilecek Pixel 3 XL çentiği ile ilişkilidir.

Proje kulağa ilginç gelse de, günlük sürücü olarak kullanabileceğiniz bir şey değil. Ayrıca yakın zamanda Pixel 3 XL’inize Windows 10 yükleyemeyeceğinizi de belirtmekte fayda var. Ancak, hacker topluluğundan daha fazla üye dahil olduğunda bu bir olasılık haline gelecek.

Bu oldukça heyecan verici. :3

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*