Windows 10’un “Let’s Go” başlatıcısı, web tarama başlığı şimdi kullanıma sunuluyor

Windows 10’un “Let’s Go” başlatıcısı, web tarama başlığı şimdi kullanıma sunuluyor

Kendi testlerimize ve aldığımız kullanıcı raporlarına göre Microsoft, Windows 10’un Ayarlar uygulamasındaki büyük başlığa yeni seçenekler ekliyor gibi görünüyor. Microsoft, iki yıl önce Ayarlar başlığını denemeye başladı ve Mayıs 2020 Güncellemesi veya daha yenisiyle daha fazla kullanıcıya sunuldu.

Microsoft şimdi Ayarlar uygulamasına iki yeni seçenek sunuyor: Haydi gidelim ve Web’de gezinme düğmeleri. Windows 10 Ekim 2020 Güncelleştirmesi’nin üretim yapılarındaki seçenekleri belirledik ve her iki seçenek de Microsoft hizmetleri olan Edge ve Office 365’i önermek için tasarlandı.

Önümüzdeki haftalarda, ayarlar uygulamasının üst kısmında yeni bir “Windows’tan daha fazlasını elde edin” başlığını göreceksiniz. Başlık, Windows 10’un aylık toplu güncellemelerini yüklediğinizde görünecektir, ancak çoğu kullanıcı, sistem yeniden başlatıldıktan sonra başlığı görmelidir.

Aşağıdaki ekran görüntüsünde görebileceğiniz gibi başlık, “Haydi gidelim” düğmesinin “tam Microsoft deneyiminin” keyfini çıkarmanızı sağladığını belirtir.

Windows 10 Hadi gidelim ekranı

Bu seçenek, “kullanıma hazır deneyim” adı verilen tam ekran bir arayüz açar ve tüm ekranı kaplar; bu, pencereyi küçültme, büyütme veya kapatma seçenekleriyle geleneksel başlık çubuğunu bulamayacağınız anlamına gelir.

Windows 10 OOBE

Bu “Haydi gidelim” ekranındaki ilk sayfa, denemeniz gereken Microsoft hizmetlerini vurgulamaktadır.

Buna Windows Hello, Telefonunuz uygulaması, Office 365 vb. dahildir. “3 gün sonra hatırlat” seçeneğine tıklayabilirsiniz, üç gün sonra açılır pencere tekrar görünür veya ‘devam et’ seçeneğine tıklayabilirsiniz.

Sonraki ekran “Önerilen tarayıcı ayarlarını kullan”dır ve önerilen tarayıcı ayarlarını uygulamanızı önerir; bu, Edge’i varsayılan tarayıcı ve Bing’i varsayılan arama motoru olarak önerir. Microsoft ayrıca ilk seçeneği seçip ayarları uyguladığınızda Edge tarayıcısını görev çubuğuna ve masaüstüne sabitleyecektir.

Windows 10 önerilen ayarlar

Üçüncü ekran, ilk yıl için Microsoft 365 indirim teklifi için tam sayfa bir öneridir. Microsoft, iki Office 365 reklamı deniyor ve hesap geçmişinize bağlı olarak, %50’lik bir teklif veya 1 aylık ücretsiz teklif alacaksınız.

Microsoft 365 reklamı

Kurulumdan çıkmak için “hayır, teşekkürler” seçeneğine tıklayabilirsiniz.

Tam ekran kurulum deneyimini tamamladığınızda, Ayarlar’a geri dönersiniz ve yeni bir ‘Web’de gezinme’ seçeneği görünür. Devre dışı bırakılamayan ‘Web’de gezinme’ seçeneği, kullanıcılara ‘önerilen’ tarayıcıyı geri yüklemelerini önerir.

Windows 10 Ayarları başlığı

Açılır ekranı inceleyebilir ve önerilen tarayıcı ayarını Microsoft Edge ve Bing’e geri yükleyebilirsiniz. Bu ayrıca tarayıcıyı görev çubuğuna ve masaüstüne sabitleyecektir.

İlginç bir şekilde, bu seçenek, bilgisayarınızın varsayılan tarayıcısı zaten Microsoft Edge tarayıcısı olduğunda da görünecektir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*