Windows 11 Güncelleştirmelerini Microsoft Kataloğundan El İle İndirme ve Yükleme

Windows 11 Güncelleştirmelerini Microsoft Kataloğundan El İle İndirme ve Yükleme

Windows 11 toplu güncelleştirme paketlerini sisteminize manuel olarak nasıl indirip yükleyeceğinizi öğrenin.

Sistemi güncellemek, genellikle işletim sistemi tarafından gerçekleştirilen ve kullanıcı tarafından çok az müdahale gerektiren düzenli bir iştir ve aynısı Windows 11’i güncellemek için de geçerlidir.

Ancak, PC’nizin güncellemeleri kendi kendine indirmek için bazı sorunlarla karşı karşıya kalması veya herhangi bir makineye belirli bir güncellemeyi herhangi bir makineye yüklemek istemeniz ve sonraki güncellemelerden vazgeçmek istemeniz durumunda, Microsoft, kullanıcıların resmi güncelleme paketini Microsoft Katalog web sitesinden indirmelerine izin verir. kolaylık sağlamak için.

Bu hizmet, makinelerinde düzenli güncellemeler almakla ilgilenmeyen, ancak sistemlerinde önemli değişiklikler/yükseltmeler sağlayan bağımsız güncelleme paketleriyle ilgilenen kullanıcılar için gerçekten faydalı olabilir. O halde lafı fazla uzatmadan başlayalım.

Windows 11 güncelleme paketlerini manuel olarak indirmek, onları nerede arayacağınızı öğrendikten sonra elde ettiği kadar basit.

Bunu yapmak için resmi Microsoft Katalog web sitesi kataloğu.update.microsoft.com’a gidin. Ardından, sayfada bulunan ‘Ara’ çubuğuna indirmek istediğiniz Windows güncellemesinin KB (Knowledge Base) numarasını girin ve düğmesine basın. Giriş klavyenizde veya ‘Ara’ düğmesini tıklayın.

Aranan KB numarası için mevcut tüm indirmeler, web’deki bir listede doldurulacaktır.

Belirli bir güncelleme paketi hakkında daha fazla bilgi almak için başlığına tıklayın. Bu, ekranınızda ayrı bir tarayıcı penceresi açacaktır.

Ayrıca ekranınızda bulunan ilgili sekmelere tıklayarak ‘Kurulum Kaynakları’, ‘Paket detayları’ ve paketin desteklediği Diller hakkında bilgi alabilirsiniz.

Hangi paketi indirmek istediğinizi belirledikten sonra, paketin tek bir satırının en sağ kenarında bulunan ‘İndir’ düğmesine tıklayın. Bu, ekranınızda ayrı bir pencere açacaktır.

Bundan sonra, güncelleme paketi başlığı altında bulunan bağlantıya sağ tıklayın ve içerik menüsünden ‘Bağlantıyı farklı kaydet’ seçeneğini seçin.

Ardından, sistemde istediğiniz dizini seçin ve pencerenin sağ alt köşesinde bulunan ‘Kaydet’ düğmesine tıklayın.

Bir Windows güncelleme paketi indirdikten sonra, şimdi onu sisteminize yüklemeniz gerekecek.

Bunu yapmak için, seçtiğiniz dizinde bulunan indirilmiş pakete çift tıklayın.

Windows Update Bağımsız Yükleyici, sistemi kurulum için hazırlar ve bu işlem birkaç dakika kadar sürebilir.

Güncelleme yüklenmeye hazır olduğunda, kurulumu onaylamak için ekranda bir istem belirecektir. Yüklemeye başlamak için ‘Evet’ düğmesine tıklayın.

Şimdi sisteminizde kurulu olan güncelleme paketini görmelisiniz, yüklenmesi birkaç dakika sürebilir.

Kurulduktan sonra, pencerede bunu belirten bir mesaj göreceksiniz. Güncellemenin türüne bağlı olarak, makinenizi yeniden başlatmanız istenebilir.

Ayrıca okuyun: Windows 11’de Uygulamalar Nasıl Güncellenir

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*