Windows 11 Home, cihazı kurmak için bir Microsoft hesabı gerektirir

Windows 11 Home, cihazı kurmak için bir Microsoft hesabı gerektirir

Windows 11 şu anda beta testi için kullanılabilir ve Windows Insider programındaki kullanıcılar erken önizleme yapılarını indirebilir. Windows 11’in kararlı yapısı bu yıl içinde çıkacak ve kullanıcılar ücretsiz olarak yükseltme yapabilecekler, ancak bu yalnızca iş için doğru donanıma sahipseniz geçerli olacaktır.

Muhtemelen bildiğiniz gibi, Windows 11 yeni minimum sistem gereksinimleriyle birlikte gelir ve uyumlu olmayan donanıma sahip olanlar Windows 10’da takılıp kalırlar. Yeni gereksinimler, eski dizüstü bilgisayarları ve kişisel bilgisayarları olan kişiler için kötü haberdir ve Microsoft bir kez daha tüm Windows 11’in Desteklenmeyen donanıma sahip kullanıcılar için yükseltme yolları engellenecektir.

Bu, işletmeler/kuruluşlar için Windows 11 yükseltme yolları ve dağıtım araçlarıyla ilgili yeni bir soru-cevap oturumunda açıklandı.

“Bazılarının Windows 11’e uygun olamayacak olmasının berbat olduğunu biliyoruz, ancak hatırlamamız gereken en güzel şey, bunu yapmamızın nedeni. [this] cihazları daha üretken tutmak ve [ensure that they have] Microsoft, bu yeni iş gücünde korunmaya devam edebilmeleri için her zamankinden daha fazla güvenlik sağlıyor” dedi.

Microsoft, telemetri verilerini kullanarak cihazınızın uyumluluğunu belirleyebilecek ve Windows Update, Windows 11’i yükleyip yükleyemeyeceğinizi söyleyecektir.

“Dışarıdaki tüm yöneticilerin veya tüm tüketicilerin sürekli düşünmek zorunda kalmasını istemiyoruz. [about compatibility]”Microsoft yetkilileri, “Aslında yaptığımız şey, bu yaptırım gelen kutusunun bir kısmını getirmek, böylece bunu düşünmek zorunda kalmadan, cihazınız size teklif edilmeden önce kendi kendine belirleyebilecek. [Windows 11] ve bu indirmeyi boşa harcamak”.

Windows 11 uyumluluk hatasının doğrudan işletmeler için Windows Update veya Windows Update yönetim araçlarında görünmesi muhtemeldir.

Windows 10 güncelleme koruma bekletmesinden farklı olarak, kullanıcılar Grup İlkelerini değiştirerek bu kısıtlamaları atlayamazlar.

Şirket, “Grup ilkesi, Windows 11 için donanım zorlamasını aşmanıza izin vermeyecektir. Cihazlarınızın desteklendiğinden ve güvende olduğundan emin olmak istediğimizden, cihazınızı desteklenmeyen bir duruma yükseltmenizi engelleyeceğiz.”

Windows 11 minimum gereksinimleri, AMD Ryzen 2000 yongaları ve üstü ile birlikte 8. nesil çekirdek CPU ve daha yenisini içerir. ARM üzerinde Windows 11 için Qualcomm Snapdragon 850, Snapdragon 8cx Gen 2 ve daha yenisi de desteklenir.

Diğer gereksinimler şunları içerir:

Ancak, kullanıcıların Windows 11’i 7. Nesil Intel ve AMD Zen 1 işlemcilerde çalıştırma şansı var. Şirket, 7. nesil donanım için işletim sistemini optimize etmeye çalışıyor ve yeni Windows Insider’ların işletim sistemini eski donanımlarda denemesine izin veriliyor.

Insider’dan alınan verilere dayanarak Microsoft, gereksinimlerinde değişiklik yapabilir.

Windows 11 ayrıca, artık yeni dizüstü bilgisayarlarda ve masaüstü makinelerde yerleşik olarak bulunan bir güvenlik özelliği olan TPM 2.0’ı da gerektirir. Neyse ki, kayıt defterini değiştirerek TPM 2.0 gereksinimini atlayabileceksiniz, ancak yine de yeni işletim sistemini kurmak için minimum CPU gereksinimini karşılamanız gerekecek.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*