Windows 11 KB5008295, Snipping Tool çökmelerini ve daha fazlasını düzeltir

Windows 11 KB5008295, Snipping Tool çökmelerini ve daha fazlasını düzeltir

Microsoft Teams’in masaüstü sürümü sonunda, oturum açıp kapatmadan iş veya okul hesapları eklemenizi sağlayacak yeni bir özellik kazanıyor. Bu yeni özellik, Microsoft Teams (masaüstü) ve Windows 11 için Microsoft Teams’deki mevcut kişisel hesap entegrasyonuna benzer.

Microsoft Teams çoklu iş hesabı desteği, bu yılın başlarında onaylanan bir özelliktir ve şirketler çalışanlarından evden çalışmalarını istedikten sonra Teams’i düzenli olarak kullanmaya başlayan çalışanlar tarafından memnuniyetle karşılanacaktır. Ancak, 2022 yılına kadar Microsoft Teams çoklu hesap entegrasyonu beklenmiyor.

Geri Bildirim Merkezi gönderisinde Microsoft, Teams için geri bildirimleri dinlediklerini ve Teams masaüstü uygulamalarında birden çok iş hesabına duyulan ihtiyacı anladıklarını doğruladı. Microsoft, “Bunu desteklemek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi. Entegrasyon “karmaşık” ve yakın zamanda tamamlanmayacak.

Microsoft yetkililerine göre, Teams for Windows’un 2022’nin ikinci yarısında birden fazla iş hesabı için destek alması bekleniyor.

Microsoft, “Bu çalışmanın karmaşıklığı göz önüne alındığında, bunu destekleyebilmek için 2022 takvim yılının ikinci yarısını hedefliyoruz.”

Şu anda iş hesapları arasında geçiş yapmak, kullanıcıların manuel olarak çıkış yapmasını ve ardından ikinci hesabı kullanarak tekrar oturum açmasını gerektiriyor. İlk iş hesabını tekrar kullanmak istediğimizde bu işlemi tekrarlamamız gerekiyor ki bu uzun ve can sıkıcı bir süreç, özellikle de iki adımlı doğrulamaya sahip olduğunuzda.

Güncelleme kullanıma sunulduğunda, birden fazla iş hesabını tek bir Teams istemcisine bağlayabilir ve ardından ayarları değiştirerek doğrudan geçiş yapabilirsiniz. Hesap değiştirme yeteneğinin 2022’nin başlarında beta testine girmesi bekleniyor ve gelecek yıl daha fazla ayrıntı paylaşılacak.

Ayrıca Microsoft, daha iyi performans ve işlevsellik sağlamak için masaüstü istemcisinin mimarisinde iyileştirmeler vaat etti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*