Xiaomi’nin kutudan çıkan en son teknolojisi bir? akıllı Köpek?

Xiaomi’nin kutudan çıkan en son teknolojisi bir?  akıllı Köpek?

İhtiyacınız olan tüm KARA CUMA FIRSATLARI!

Okuyucu destekliyiz. Dış bağlantılar bize komisyon kazandırabilir.

xiaomi akıllı köpek siber köpek

Akıllı köpek, her gün gördüğümüz (beklediğimiz) türden bir cihaz değildir. Boston Dynamics Spot sokağa çıktığında herkesin kafası karışmıştı (ve korkmuştu). Akıllı köpeklerin uygulamasını veya onlara ihtiyacımız olup olmadığını hala bilmiyoruz. Ancak bundan bağımsız olarak, Xiaomi, Mi Mix 4 ile birlikte CyberDog adlı ilk “dörtlü robotik” akıllı köpeğini tanıttığı için Boston Dynamics’in yeni bir rakibi var.

CyberDog, Spot ile aynı (oldukça korkutucu) görünüyor. Xiaomi, “benzer düşünen Xiaomi Hayranları” ve “dörtlü robotların gelişimini ve potansiyelini” ilerletmek isteyen geliştiriciler için üretildiğini söylüyor.

Spot’tan daha küçük, 15.7 inç boyutunda ve 31 libre ağırlığında, Spot’un 24 inç gövdesi ve 72 libre ağırlığına karşı. Akıllı köpeğin hareket etmesine yardımcı olan Xiaomi’nin kendi bünyesinde geliştirilen servo motorları ile birlikte gelir. CyberDog, 32Nm/220Rpm’ye kadar maksimum tork çıkışı üretebilir. Xiaomi, CyberDog’un 3,2 m/s’ye kadar bir dizi yüksek hızlı hareketi ve hatta ters takla gibi eylemleri gerçekleştirebildiğini söylüyor.

siber köpek 2

NVIDIA’nın üst düzey Jetson Xavier NX platformu tarafından desteklenmektedir. NVIDIA’nın bu platformu, Xiaomi’ninki gibi gömülü sistemler için bir “AI Süper Bilgisayar” dır. Siber Köpek. 384 CUDA Çekirdeği, 48 Tensor Çekirdeği, 6 Carmel ARM CPU ve 2 derin öğrenme hızlandırma motoruna sahiptir. Xiaomi, CyberDog’un “büyük” miktarda veriyi sorunsuz bir şekilde işleyebileceğini söylüyor.

CyberDog, etrafına bir dizi kamera sensörü ile yerleştirilmiştir. AI etkileşimli kameraları, dürbün ultra geniş açılı balık gözü lensi ve Xiaomi’nin bir bilgisayar görme algoritması tarafından eğitilebileceğini söylediği Intel’in RealSense D450 Derinlik modülü var.

CyberDog, çevresini algılama, analiz etme ve çevreyle etkileşim kurma konusunda gelişmiş bir yeteneğe sahiptir.

Bir grup kameranın yanı sıra CyberDog, daha sonraki hareketleri için beyin geri bildirimlerini sağlayan 11 yüksek hassasiyetli sensörle donatılmıştır. Bu sensörler, dokunmatik sensörleri, kameraları, ultrasonik sensörleri, GPS modüllerini ve daha fazlasını içerir.

Akıllı köpek bu kameraları kullanarak çevresini gerçek zamanlı olarak analiz edebilir. Derinlik haritaları, seyir haritaları oluşturabilir, kendi yolculuğunu çizebilir, hareket halindeki engellerden kaçınabilir ve çok daha fazlasını yapabilir. Spot gibi, Xiaomi’nin akıllı köpeği CyberDog da bu kameraları kullanarak sahibini takip edebiliyor.

Bir parkın etrafında zıplayan CyberDog’un bu videosunu izleyin:

Xiaomi’nin dediği gibi, “evcil hayvan benzeri doğasına eklemek için”, CyberDog’un farkına varması için sıcak bir kelime belirleyebilirsiniz. Xiaomi, “CyberDog, en benzersiz görevler için çağrılabilir ve onunla etkileşime girme yolları, öngörülemeyen olasılıklara sahiptir” diyor.

siber köpek 3

Geliştiriciler, projektör, panoramik kamera, hareketli kamera, LiDAR ve daha fazlası gibi harici çevre birimlerini akıllı köpeğe bağlamak için 3 C tipi bağlantı noktasını ve 1 HDMI bağlantı noktasını kullanabilir. Açık kaynak algoritmaları ile eğitilebilir.

Xiaomi, CyberDog’dan yalnızca bin adet üretecek. Fiyatı 9.999 RMB (~ 1.550$) ve akıllı bir köpeğin “olasılıklarını keşfetmek” isteyen Xiaomi hayranları için satın alınabilir.

Dörtlü bir robot satın almak ister misiniz? Bu tür cihazlar hakkında düşünceleriniz nelerdir? Aşağıdaki yorumlar bölümünde düşüncelerinizi yazın!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*