Xiaomi’nin Mi Notebook Gençlik Sürümü artık mevcut

Xiaomi’nin Mi Notebook Gençlik Sürümü artık mevcut

Diğer tüm web tarayıcılarında olduğu gibi, Mozilla Firefox’ta yerleşik bildirim desteği vardır. Windows 10’da Eylem Merkezi adında bir bildirim sistemi vardır, ancak Firefox bunu kullanmaz. Görünüşe göre yakında Windows 10 Eylem Merkezi aracılığıyla sunulan Firefox bildirimlerini görmeyi bekleyebiliriz.

Mozilla, şirketin Firefox’a Windows 10 yerel bildirim desteği getirdiğini onayladı.

Mozilla’nın Bugzilla’sındaki apost’a göre, yerel bildirim desteği Firefox 64’te eklenecek ve Firefox’un en son gece derlemesinde zaten mevcut.

Görünüşe bakılırsa Mozilla, Firefox’un en son gece sürümlerinde Windows 10 Eylem Merkezi desteğini kademeli olarak kullanıma sunuyor. Eylem Merkezi aracılığıyla bildirimleri görmüyorsanız, özellik yakında etkinleştirilecektir.

Bu özellik, Windows 10’un piyasaya sürülmesinden bu yana Firefox kullanıcıları tarafından istendi ve nihayet uzun bir gecikmeden sonra geliyor. Bildirimlerin hem yerleşik Firefox sisteminden hem de Windows 10 Eylem Merkezi’nden gelmesinin bir anlamı olmadığından, Firefox’un bildirimleri artık yerleşik sistemi aracılığıyla iletmeyeceğini unutmamak önemlidir.

Nightly derlemelerinde Windows 10 yerel bildirim desteğini en azından şimdilik devre dışı bırakmanın bir yolu yok.

Bu değişiklik birkaç nedenden dolayı mantıklı. Örneğin, Firefox bildirimleri artık Windows 10’un Odak Yardımı tarafından da destekleniyor. Bu, oyun oynarken veya rahatsız etmeyin modundayken Firefox aracılığıyla gönderilen bildirimleri artık erteleyebileceğiniz anlamına gelir.

Artık Firefox bildirimlerini Windows 10’un yerleşik Ayarlar sayfasından da devre dışı bırakabilirsiniz.

Mozilla kısa süre önce, tarayıcıdaki güvenlik açıkları için önemli düzeltmeler içeren Windows için Firefox 62.0.3’ü yayınladı. Firefox 62.0.3, tarayıcıdaki güvenlik açıklarını giderir ve güncellemeyi mümkün olan en kısa sürede yüklemeniz önerilir.

Şirket, “JavaScript’te kayıt tahsisindeki bir güvenlik açığı, tür karışıklığına yol açarak rastgele okuma ve yazmaya olanak tanır. Bu, tetiklendiğinde korumalı alan içerik sürecinde uzaktan kod yürütülmesine yol açar” diye açıklıyor.

Mozilla, şirket yakın zamanda Firefox Nightly tarayıcısını Windows 10’un karanlık modu desteğiyle güncellediği için yerel Windows 10 API’lerine kendini adamıştır.

Xiaomi kısa süre önce Mi Notebook’un yeni bir sürümünü duyurdu. Mi Notebook Youth Edition, 8. nesil Intel Core i5 işlemci ve 8 GB RAM ile birlikte gelir. Xiaomi, Intel Core i7 işlemcili cihazın da satışını yapıyor.

Cihaz, 1 TB sabit sürücü ve 128 GB SSD’nin yanı sıra 15.6 inç full HD ekrana sahiptir. Xiaomi Mi Notebook, Nvidia GeForce MX 110 grafik kartı ve 2 GB ayrı bellek ile birlikte gelir.

Mi Notebook Youth Edition ayrıca çift fanlı soğutma sistemi ve 2+2 ısı borulu çift hava çıkışı içerir. Şirket, USB 2.0, Gigabit Ethernet bağlantı noktası ve 3,5 mm kulaklık jakının yanı sıra, şık tarzı bir klavyeye sahip çift 3W hoparlör sundu.

Çinli şirket ayrıca iki USB 3.0 bağlantı noktasıyla birlikte üçü bir arada bir kart okuyucu da içeriyor. Cihazın kalınlığını merak ediyorsanız, cihazın 19.9mm kalınlık ile gelmesi sizi mutlu edecektir.

Mi Notebook Youth Edition şimdi GeekBuying’den 760 $ karşılığında satın alınabilir. Cihazın Çin’den gönderileceğini ve Windows 10 Çince sürümünü çalıştıracağını unutmamak önemlidir, ancak dili değiştirebilirsiniz.

İlgileniyorsanız, cihazı buradan satın alabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*