Yakında Windows 10 Mail uygulamasında okuma bölmesini etkinleştirebilir ve devre dışı bırakabilirsiniz.

Yakında Windows 10 Mail uygulamasında okuma bölmesini etkinleştirebilir ve devre dışı bırakabilirsiniz.

Microsoft’un şu anki Office stratejisi, şirket Word, Excel ve PowerPoint mobil sürümlerini Windows 10 cihazlarda ücretsiz olarak indirmenize izin verdiği için biraz ilginç.

Word’ün mobil sürümü tabletler için oluşturulmuştur ve 10,1 inç veya daha küçük ekran boyutunda ücretsiz olarak kullanılabilir. Uygulamayı dizüstü ve masaüstü bilgisayarlarda ücretsiz olarak kullanmaya devam edebilirsiniz ancak belgeleri düzenlemek için Office 365 aboneliği satın almanız gerekir.

Word Mobile, Windows 10 cihazlarda belgeleri gözden geçirmek, düzenlemek ve oluşturmak için harika bir çözümdür.

Microsoft’un Word Mobile uygulaması ayrıca mürekkepleme yetenekleriyle birlikte gelir. Uygulamada, özelleştirilebilir ve taşınabilir bir dizi kalem bulacağınız mürekkepleme sekmesini keşfetmek için Çiz sekmesine tıklayabilirsiniz.

Microsoft, Word Mobile için Surface Go gibi dokunmatik özellikli bir cihazda daha anlamlı olacak yeni bir özelliği dahili olarak test ediyor. Microsoft’un Windows 10 için Word Mobile uygulaması, radikal mürekkep rengi seçici için destek alıyor ve gelecekteki bir sürümde tüm kullanıcılar için etkinleştirilecek.

Bu, özellikle bir word belgesinde çizim yapmanız gerekebilecek profesyonel işler için çok kullanışlı bir özellik.

Microsoft, özelliği A/B test ediyor gibi görünüyor, ancak şirketin Word Mobile uygulamasını yakında radikal renk seçici özelliği ile güncellemesi bekleniyor.

Word, PowerPoint ve Excel’in mobil sürümü Microsoft Store’da mevcuttur ve Windows 10 cihazlarınızda ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Diğer yandan Microsoft, Windows 10 Posta ve Takvim uygulamasını, temel olarak Surface Pen gibi bir kalemle e-posta yazmanıza olanak tanıyan Mürekkep desteğiyle güncelledi. Mürekkep oluşturma yetenekleri, Surface Go gibi dokunmatik özellikli bir cihazda mantıklı görünüyor, ancak çift ekranlı cihazlarda da anlamlı olacaktır.

Yeni özellik, Word Mobile’da Çiz seçeneği altında mevcuttur ve teknik olarak en iyi dokunmatik özellikli cihazlarda çalışması gerekir.

Ekran kalemi desteğine sahip bir Surface cihazınız veya dokunmatik özellikli cihazınız varsa, radikal renk seçici kullanışlı olacaktır. Bu yeni değişiklik hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

Güzel gözüküyor. MS şu anda görsel tasarımda gerçekten güçlü görünüyor.

Hala okuma bölmesini gizleme seçeneği yok… Bunu ne kadar süre test edecekler?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*