Yakınlaştırma Toplantısında Katılımcılar için Bekleme Odası Nasıl Devre Dışı Bırakılır

Yakınlaştırma Toplantısında Katılımcılar için Bekleme Odası Nasıl Devre Dışı Bırakılır

Bunu yalnızca Zoom toplantınızda davetsiz katılımcı olmayacağından eminseniz yapın.

Zoom’un COVID-19 salgını sırasındaki popülaritesi, dünyanın dört bir yanından insanlar iş toplantıları, çevrimiçi dersler ve evde sosyal mesafeyi korurken arkadaşlarınızla ve ailenizle iletişim halinde kalmak için video konferansı kullanmaya başlayınca tavan yaptı.

Bu Zoom kullanıcılarının çoğu ilk kez kullananlardır ve Zoom toplantısının tüm ayarlarını ve özelliklerini anlamazlar. Bu, toplantı kimliğini biliyorsanız veya davet bağlantısına sahipseniz bir toplantıya katılmak gerçekten kolay olduğundan, Zoom toplantılarının davetsiz misafirler tarafından ele geçirilmesine neden oldu.

Bir Zoom toplantısı düzgün yapılandırılmadığında, istenmeyen bir misafir toplantıya katılabilir ve herkesi rahatsız edebilir. İnternet ve FBI bunu Zoom Bombalama olarak adlandırdı.

Zoom Bombasını önlemek için Zoom, toplantı sahibine toplantıya kimlerin katılabileceğini kontrol etmek için tüm Zoom Toplantıları için varsayılan olarak ‘Bekleme Odası’nı etkinleştirdi.

Bununla birlikte, Zoom’da sanal bekleme odasını etkinleştirmek, toplantıları istenmeyen misafirlerden korumak için mükemmel bir önlem olsa da, Zoom Toplantısı davet bağlantısını veya Toplantı Kimliğini/Parolasını sızdırmamaya özen gösteren birçok kuruluş ve kullanıcı için yararlı olmaktan çok sorunludur. toplantı üyeleri dışında herkese.

Bekleme listesinden bir toplantıya katılımcıları manuel olarak ‘Kabul Etmeyi’ sorunlu buluyorsanız, Zoom’da ‘Bekleme Odası’nı tamamen devre dışı bırakmak isteyebilirsiniz.

Zoom’daki Bekleme Odası, tüm davetlileri Zoom toplantısına katılırken ‘Katılımcılar’ panelindeki ‘Bekleme’ listesine ekler.

Devam eden bir Zoom Toplantısında Bekleme Odası’nı devre dışı bırakmak için, Katılımcılar panelini açmak için Toplantı Sahibi Kontrolleri çubuğundaki ‘Katılımcılar’ seçeneğine tıklayın.

Ardından, toplantı penceresindeki katılımcılar listesinin altındaki ‘Daha Fazla’ düğmesine tıklayın ve ‘Katılımcıları Girişte Bekleme Odasına Yerleştir’ seçeneğinin seçimini kaldırın.

Bu özel Zoom toplantısı için artık ‘Bekleme Odası’nı devre dışı bıraktınız. Davet bağlantısına veya Toplantı Kimliğine ve Parolasına sahip olan herkes artık toplantı sahibinden onay almadan toplantıya katılabilir.

Ayrıca Bekleme Odası’nı kalıcı olarak devre dışı bırakabilirsiniz. ev sahipliği yapabileceğiniz tüm gelecekteki Zoom Toplantılarınız için. Bunun için bir web tarayıcısında thezoom.us/profile/settingpage sayfasını açın ve Zoom hesabınızla oturum açın. Ardından, ‘Toplantıda (Gelişmiş)’ bölümünün altında ‘Bekleme odası’ seçeneğini görene kadar sayfayı aşağı kaydırın.Ayrıca bir web tarayıcısında ‘Ctrl + F’ kısayolunu kullanarak sayfada ‘Bekleme odası’ araması yapabilirsiniz.

Düzenlediğiniz Yakınlaştırma Toplantıları için varsayılan ayar olarak devre dışı bırakmak için ‘Bekleme odası’nın yanındaki geçiş anahtarını kapatın.

Belirli bir Zoom toplantısı için ‘Bekleme Odası’nı etkinleştirmeniz gerekiyorsa, bunu ‘Katılımcılar’ panelinden yapabilirsiniz. Katılımcılar listesinin altındaki ‘Daha Fazla’ düğmesini tıklayın ve ‘Girişte Katılımcıları Bekleme Odasına Yerleştir’ seçeneğini seçin.

Toplantınıza kimlerin katılabileceğini kontrol etmek istiyorsanız, Zoom Toplantıları için sanal bir Bekleme Odasının etkinleştirilmesi olmazsa olmaz bir özelliktir. Yakınlaştır Bekleme Odası’nı yalnızca toplantı davet bağlantınızın veya toplantı kimliğinizin ve Parolanızın güvenliğinin ihlal edilmediğinden ve yalnızca ilgili kişilerin erişimine açık olduğundan emin olduğunuzda devre dışı bırakmalısınız.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*