Yalnızca resimleri kullanarak web araması nasıl yapılır

Yalnızca resimleri kullanarak web araması nasıl yapılır

Arama motorlarını her gün dünya haberlerini, satın almak istediğiniz ürünleri veya yakında çıkacak bir filmle ilgili bilgileri bulmak için kullanıyorsunuz. Her gün o kadar çok arama yapıyorsunuz ki, muhtemelen artık düşünmüyorsunuz bile.

Diyelim ki sahiplenmek istediğiniz bir köpek cinsini yürüyen birini gördünüz. “Yüzü ezilmiş küçük köpek” gibi onun hakkında bazı bilgiler yazarsanız, muhtemelen “Fransız bulldog” gibi bir sonuç alırsınız.

Ya da “Yıldız Savaşları: Güç Uyanıyor” gibi bir film afişi görürseniz? Nerede oynadığı hakkında bilgi almak ve bir fragman izlemek için bunu yazmanız yeterlidir.

İşte kolay bir çözüm

Ancak, bunlardan herhangi birinin fotoğrafını çekip akıllı telefonunuzun sizin için arama yapmasını sağlasaydınız daha kolay olmaz mıydı? Hiçbir şey yazmanıza gerek yok. Sadece bir fotoğraf çekin, ardından CamFind onu arar.

O da oldukça etkileyici. CamFind, görüntünüzü internette aramak için Cloudsight API’sini (uygulama programı arayüzü) kullanır. Bir fincan kahveyse, o resmi tanır, çevrimiçi aramaya çevirir ve sonuçları verir. Örneğin, Miami’de tatilde olduğunuzu varsayalım. Hamburger yiyen birini gördünüz.

Acıktın, bu yüzden burgerin fotoğrafını çekiyorsun. Saniyeler içinde, CamFind onu bir hamburger olarak tanır, ardından hamburgerler hakkındaki bilgileri bulur ve bir tane alabileceğiniz yakındaki yerlerin adreslerini gösterir.

Bir arama isteğini söylemek için CamFind’in sesle etkinleştirilen aramasını da kullanabilirsiniz. Veya bazen gördüğünüz QR kodlarından birinin veya bir barkodun resmini çekin ve CamFind sizi doğrudan onunla ilişkili web sitesine götürecektir.

CamFind hemen hemen her görüntüyü tanır. Ayrıca, kullanımı ücretsizdir. Bu yüzden, sizin için ne kadar iyi çalıştığını görmek için bir şans verin.

CamFind’i çalışırken görmek ister misiniz? Bu videoya göz atın.

Android için Ücretsiz İndiriOS için Ücretsiz İndir

Daha:

Komando Topluluğu içinde daha da fazla dijital bilgi birikimi ve eğlence elde edin! Programınıza göre The Kim Komando Show’u izleyin veya dinleyin, Kim’in e-Kitaplarını ücretsiz okuyun ve Tech Forum’da yanıtlar alın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*