Yama Salı zamanı. Otomatik güncellemelerin duraklatıldığından emin olun.

Yama Salı zamanı.  Otomatik güncellemelerin duraklatıldığından emin olun.

Ücretsiz beta test kullanıcıları arasına katılmak istiyorsanız, lütfen hemen devam edin. Hiçbir şey yapmayın ve Patch Salı sizi bulacaktır. AskWoody.com’daki sorunları bize bildirdiğinizden emin olun.

Her ay aynı modeli görüyoruz: Microsoft, Salı Yaması rejimini yayınlıyor; blogosfer, düzeltilmesi gereken güvenlik açıkları konusunda çılgına dönüyor derhal; yamalar hata getirir; İnsanlar, güvenlik açıklarının gerçek, canlı açıklara dönüşmesinin bazen oldukça uzun sürdüğünü fark ettiğinden, yaklaşan kıyametin çığlıkları kayboluyor.

Hemen yama yapanlar, en büyük ısırılma şansına sahiptir. Biraz temkinli davrananlar, Microsoft’un yeni dağıtılan hataları düzeltmesini veya düzeltmesini izleyebilir. Performans tiyatrosu olarak ücretsiz beta testi olarak düşünün.

Yıllardır böyle. (Bilgisayar Dünyası yama zaaflarının son üç yılı için aylık ayrıntılara sahiptirburadan başlamak.)

Emin olmak için, sonunda yamalı olmanız gerekir. Yüksek risk altındaki bazı sistemlere (örneğin, geçen ayki Windows DNS Sunucuları) hemen yama uygulanması gerekir. Ancak Windows kullanıcılarının büyük çoğunluğu için, en son yamaların uygulanması için birkaç hafta beklemek biraz zarar vermez ve Microsoft’a her zaman ortaya çıkardığı hataları düzeltme şansı verir.

Hiçbir şey yapmazsanız, yamaları çıkar çıkmaz beta testine girersiniz. Ancak, ilk olarak Win10 sürüm 1903’te sunulan bir ayarı kullanarak güncellemeyi geçici olarak duraklatırsanız, arkanıza yaslanıp cesur öncülerin konuyu ele almasını izleyebilirsiniz.

Microsoft bazılarının sözlerini tanıttı belirsizlik?/i>Yamaların uygulanma şekli Güncellemeleri Duraklat’ı kullandığınızda. Öyle bile olsa, avantajları kenarda beklemek hemen yama yapılması gerekliliğinden çok daha ağır basar.

Kendinizi mücadeleden nasıl çıkaracağınız aşağıda açıklanmıştır.

Win7 ve 8.1’de otomatik güncellemeyi engelleme

Windows 7 Genişletilmiş Güvenlik Güncelleştirmeleri için ödeme yapanlar, yamaları hemen yükleme konusunda dikkatli olmalıdır. Yapmayanlar ya yamaları görmezden gelecekler (büyük çoğunluk orada) ya da ücretsiz alternatiflerin görünüp görünmeyeceğini görmek için bekleyecekler. 0 yama birkaç çatlağı doldurmuştur. İkisini de dikkatle ele alacağız AskWoody.com.

kullanıyorsanız Windows 7 veya 8.1, Başlat > Denetim Masası > Sistem ve Güvenlik’i tıklayın. Windows Update altında, “Otomatik güncellemeyi aç veya kapat” bağlantısını tıklayın. Soldaki “Ayarları Değiştir” bağlantısını tıklayın. Önemli Güncellemeler’in “Güncellemeleri hiçbir zaman kontrol etme (önerilmez)” olarak ayarlandığını doğrulayın ve Tamam’ı tıklayın.

Windows 10’da otomatik güncellemeyi engelleme

Şimdiye kadar neredeyse hepiniz Windows 10 sürüm 1903 veya 1909’dasınız. Hangi Win10 sürümünü çalıştırdığınızdan emin değil misiniz? Arama kutusuna, Başlat düğmesinin yanına yazın kazanan, ardından Çalıştır komutuna tıklayın. Sürüm numarası ikinci satırda görünür.

Win10 1803 veya 1809 kullanıyorsanız, şiddetle tavsiye ederim. Win10 sürüm 1909’a geçin. Win10 1809’a bağlı kalmakta ısrar ediyorsanız (sizi suçlamak zor!), aşağıdaki adımları izleyerek güncellemeleri engelleyebilirsiniz. Aralık Yaması Salı uyarısı. Microsoft’un 10 Kasım’dan sonra 1809 Home veya Pro için daha fazla güvenlik yaması dağıtmayacağı gerçeğinin kesinlikle farkında olun. Son yakındır.

1903 veya 1909 sürümünde (bir güncelleme sunucusuna bağlı değilseniz Home, Pro, Education veya Enterprise), bir yönetici hesabı kullanarak Başlat > Ayarlar > Güncelleme ve Güvenlik’i tıklayın. Güncellemeler duraklatıldı zamanlayıcınız 30 Ağustos’tan önce ayarlanmışsa (aşağıdaki ekran görüntüsüne bakın), Güncellemeleri Sürdür’e tıklamanızı ve otomatik güncelleyicinin devreye girip bunu şimdi, Salı günü Redmond’da, Salı Yaması yamalarının yayınlanacağı öğleden önce yapmanızı rica ediyorum. .

Windows 10 1909 güncellemeleri duraklatıldı 2020 09Microsoft

Duraklatma, Ağustos ayının sonundan önce sona erecek şekilde ayarlanmışsa veya geçerli bir Duraklatmanız yoksa, bu ayın geri kalanında makinenizden yamaları uzak tutan bir yama savunması çevresi ayarlamalısınız. Bu yönetici hesabını kullanarak, Güncellemeleri 7 gün boyunca duraklat düğmesini tıklayın, ardından gerekirse Ağustos ayının sonlarına veya Eylül ayının başlarına kadar duraklatılana kadar tekrar tekrar tıklayın. (Not: Bir sonraki Salı Yaması, ayın başlarında ve ABD’de İşçi Bayramı tatilinden sonraki gün olan 8 Eylül’e denk gelir)

Win10 sürüm 2004 için “cihazınız tam olarak hazır değil” yazan bir mesaj görürseniz, neşelen. Mesaj hiçbir şey ifade etmez, gerçekten, ancak bu, Microsoft’un yakın gelecekte 2004 sürümüne geçmeyi denemeyeceği anlamına gelir. Ve “İndir ve kur” sürüm 2004 için bir davetiye görürseniz (ekran görüntüsünde gösterildiği gibi), Win10 sürüm 2004’ün hala birçok garip küçük hata sergilediğini dikkatlice düşünün. Teklifi geri çevir. Hiçbir şeye tıklamayın.

Korkma. damgalı olmayın. “Güncellemeleri kontrol et”i tıklamayın. Ayrıca “İndir ve yükle”yi tıklamanızı gerektiren herhangi bir düzeltme eki yüklemeyin.

Bu ayın Salı Yaması tarafından korunan herhangi bir acil yaygın sorun nadir bir durumdur, ancak bu gerçekleşirse, sizi burada ve adresinde bilgilendireceğiz. AskWoody.comçok kısa sırayla. Aksi takdirde, arkanıza yaslanın ve her zamanki aylık kitle kaynaklı yama izlememiz devam ederken izleyin.

Bakalım ne gibi sorunlar çıkacak.

MS-DEFCON 2’deyiz AskWoody.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*