Yeni Siri değişiklikleri, özellikle düşük görüş ve görme engelli insanlar için yararlı olan sesli komutları kaldırır

Yeni Siri değişiklikleri, özellikle düşük görüş ve görme engelli insanlar için yararlı olan sesli komutları kaldırır

Görünürlüğü düşük ve kör olan iPhone kullanıcıları, yeni Siri değişikliklerinin sesli postalarına, arama geçmişine, e-postalarına ve daha fazlasına erişmeleri için yararlı olan sesli komutları kaldırdığından şikayet ediyor. Bu, iOS 15 ile ilgili bir sorun değildir, çünkü iOS 14’teki kullanıcılar da aynı sorunla karşı karşıyadır.

Siri’den aşağıdaki komutları taşıması istendiğinde, sesli asistan yardımcı olamayacağını söyler: “Bu konuda yardımcı olamam ama benden Telefon uygulamasını açmamı isteyebilirsiniz.”

Siri, tüm iPhone kullanıcıları içindir, ancak erişilebilirlik için görme ve işitme engelli kullanıcıların günlük görevlerini yerine getirmek için iPhone’larını kullanmalarını sağlayan belirli özellikler zorunludur. Bu nedenle, sesli mesajlarına ve daha fazlasına erişmek için sesli komutların kaldırılması, en çok düşük görüş ve körlüğü olan kullanıcıları etkiliyor.

@Brian Negus adlı bir kullanıcı, iOS 15 ve iOS 14’te çalışan iPhone’larda Siri’nin belirli sesli komutlara yanıt vermediği AppleVis deneyimini paylaştı.

Desteklediğim kişilerden biri bana iOS 14 yüklü iPhone 8’inden e-posta göndermek için artık Siri’yi kullanamayacağını söyledi. iPhone SE’mi iOS 15.0 ile denedim ve Siri’den gelen yanıt “üzgünüm, yardımcı olamam” oldu. Bununla’. Daha sonra, iOS 12 çalıştıran bir telefonda aynı yanıtı aldım. Bu kasıtlı bir özellik kaldırmaysa, kısa bir e-posta göndermeyi uygun bir yol bulan görme kaybı olan bazı kullanıcılar için kesinlikle bir kayıp. Siri’de bir ilk mesaja ekleyerek uzun e-postalar oluşturulduğunda ciddi bir hata olduğunu biliyorum, ancak kısa e-postalar için her zaman iyi sonuç verdi. Belki de bu, Apple’ın hatayı düzeltme yöntemidir? İngiltere’deyim. Başkaları bunu başka bir yerde yaşıyor mu, lütfen?

Ayrıca Apple’ın, şirketin sorunu bildiği ve incelediği yanıtını da yayınladı.

Teşekkürler Michael, az önce Apple Destek’ten “bu sorunun farkındayız ve şu anda inceleniyor” şeklinde bir yanıt aldım. İncelemenin eksik Siri işlevlerinin geri dönmesine yol açmasını umalım. Azaltılmış Siri yeteneklerinin, iOS 15 ve iPadOS 15’te Siri komutlarının cihaza sığacak şekilde yorumlanması ihtiyacıyla ilgili olabileceğini düşünüyordum. Bu arada, Siri’nin komutların nasıl formüle edildiği konusunda artık daha az esnek olduğunu da fark ettim. . Eskiden sadece “rahatsız etmeyin” diyebilirdim. Bu artık çalışmıyor ve Siri artık “rahatsız etmeyin” gibi bir şey gerektiriyor.

iOS 15 güncellemesi ile sesli asistan daha akıllı ve daha sezgisel; istekleri çevrimdışı olarak yerine getirmek, öğeleri paylaşmak, görevleri yerine getirmek için bağlamı anlamak ve daha fazlası için cihaz üzerinde işleme gerçekleştirebilir. Ancak çoğu geliştirme bir A12 Bionic çip gerektirir ve yalnızca iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR ve sonraki sürümlerde kullanılabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*