Zam almak! Uzmanlardan maaş pazarlık tüyoları

Zam almak!  Uzmanlardan maaş pazarlık tüyoları

gelen bulgular Bilgisayar dünyasının 2015 BT Maaş Anketi net: Yıllardır ilk kez, teknoloji uzmanları önemli ücret artışları görüyor. Anketimize yanıt veren 4.800 BT uzmanı için ortalama toplam ücret (maaş artı ikramiye), önceki üç yılın her birinde yaklaşık %2’ye kıyasla 2015’te %3,6 arttı.

Bu kazanımlar, büyük ölçüde şirketlerin uygulama geliştirme, güvenlik, BI ve veri analitiği gibi temel teknik becerilere ve iletişim, işbirliği ve iş zekası gibi yumuşak becerilere sahip çalışanlara yönelik gelişen ihtiyacından kaynaklanmaktadır. Sonuç olarak, birçok kuruluş yeni teknoloji yeteneklerini cezbetmek ve zaten sahip oldukları en iyi performans gösterenleri korumak için maaşları ve ikramiyeleri artırıyor.

Trendden nasıl para kazanabilirsiniz? Bilgisayar Dünyası Katkıda bulunan Julia King, BT maaş müzakerelerinde iki uzmanla konuştu: Yönetici işe alım firması Preston & Partners’ın genel müdürü Suzanne Fairlie ve uluslararası lojistik sağlayıcısı BDP International’ın küresel CIO’su Angela Yochem, tavsiyelerini almak için.

Raporun tamamını okuyun: Computerworld BT Maaş Anketi 2015

Birincisi, bir iş görüşmesinde para konusunu ele almak için keskin görüşlere sahip işe alım görevlisi Fairlie. Anahtar çıkarımlar: Görüşmeciler en çok neyi hatırlıyor? Rakamlar, negatifler ve uymayan şeyler, bu nedenle mesajınızın bu tuzakları atlattığından emin olun. Ayrıca, prova yapın, prova yapın, röportajda söyleyeceğinizi prova yapın. Prova yapmadan sunum yapmazsınız, iş görüşmesi neden soğuk olur?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*